Finał Szachowej Ligii Szkolnej Szkół Podstawowych

Kornelia Tryjańska .

12 czerwca 2017 roku odbył się finał Szachowej Ligii Dąbrowskich Szkół Podstawowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej. W całorocznych rozgrywkach młodych szachistów pomagali wolontariusze z naszego Liceum. W ostatecznym rozrachunku najlepszą szachistka okazała się Emilia Tryjańska (SP 8), a wśród chłopców Grzegorz Furgał (SP 2). Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8. Patronat nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz sosnowiecka Delegatura Kuratorium Oświaty. Fundatorem nagród był Pan Lechosław Juszczyk (Lemir Skoda). Sędzią na wszystkich etapach rozgrywek była uczennica naszej szkoły Kornelia Tryjańska. Organizatorom gratulujemy realizacji wspaniałego przedsięwzięcia.