Finał Szachowej Ligii Szkolnej Szkół Podstawowych

Kornelia Tryjańska .

12 czerwca 2017 roku odbył się finał Szachowej Ligii Dąbrowskich Szkół Podstawowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej. W całorocznych rozgrywkach młodych szachistów pomagali wolontariusze z naszego Liceum. W ostatecznym rozrachunku najlepszą szachistka okazała się Emilia Tryjańska (SP 8), a wśród chłopców Grzegorz Furgał (SP 2). Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8. Patronat nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz sosnowiecka Delegatura Kuratorium Oświaty. Fundatorem nagród był Pan Lechosław Juszczyk (Lemir Skoda). Sędzią na wszystkich etapach rozgrywek była uczennica naszej szkoły Kornelia Tryjańska. Organizatorom gratulujemy realizacji wspaniałego przedsięwzięcia.

Wolontariat na pikniku w szkole muzycznej

Sławomir Kozieł .

W sobotę 20 maja wolontariusze z Zamoyskiego z klasy 1a, 1c i 1d uczestniczyli w Muzycznym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Świąteczny wolontariat w TVP!

Sławomir Kozieł .

W Wielką Sobotę grupa wolontariuszy z Zamoyskiego miała okazję uczestniczyć w transmitowanej przez Telewizję Polską ogólnopolskiej akcji "Polska Pomaga". Nasi wolontariusze pomagali w przygotowaniu świąt wielkanocnych w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wszystkim osobom, które mimo przedświątecznego zabiegania poświęciły swój czas serdecznie dziękuję!

Akcja krwiodawstwa

Sławomir Kozieł .

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej akcji krwiodawstwa, która miała miejsce 28.03.2017 roku w Punkcie Krwiodawstwa przy Szpitalu Miejskim w Dąbrowie Górniczej z udziałem uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły. Akcja została po raz kolejny zorganizowana z inicjatyw absolwenta naszego liceum Piotra Ślusarczyka

Szachowa Liga Szkolna – wolontariat

Sławomir Kozieł .

W dniu 10.03.2017 miał miejsce kolejny zjazd młodych szachistów w ramach dąbrowskiej Szkolnej Ligii Szachowej w Szkole Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej organizowanej przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty. Tradycyjnie już w przebiegu szachowej rywalizacji pomagała grupa wolontariuszek z naszego Liceum, a sędzią głównym zawodów była uczennica klasy 1c – Kornelia Tryjańska.

Zbiórka charytatywna w CH Auchan

Sławomir Kozieł .

W dniu 14.12.2016r. w Centrum Handlowym Auchan w Sosnowcu grupa wolontariuszy z naszego Liceum uczestniczyła w zbiórce środków pieniężnych na budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Organizatorem zbiórki jest Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!

Szlachetna paczka w Zamoyskim

Anna Dyszy .

szlachetna paczkaKlub Wolontariusza oraz szkolne koło PCK wspierają projekt Szlachetna Paczka w naszej szkole. Jest to akcja, dzięki której możemy dotrzeć do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc materialna staną się impulsem do zmiany. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Pomóc można poprzez przyniesienie do szkoły artykułów żywnościowych lub wsparcie finansowe zbiórki, dzięki której zostaną zakupione artykuły niezbędne dla rodzin. O szczegółach informują opiekunowie: mgr Grażyna Gabryel oraz mgr Izabela Kisiel.

Zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu.

Sławomir Kozieł .

piesW naszej szkole organizowana jest zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Prosimy o przynoszenie do sali 31 (katechetycznej) kocyków, ręczników i karmy dla zwierząt. Zbiórka potrwa do końca tygodnia.

Szkolna Liga Szachowa - wolontariat

Kornelia Tryjańska .

Dnia 18.11 b.r. odbył się pierwszy zjazd Szachowej Ligi Szkolnej Dąbrowskich Szkół Podstawowych. Wzięli w nim udział przedstawiciele 6 szkół, których łączna liczba wyniosła 38 graczy. Szachiści rozegrali 5 rund po 15 minut na zawodnika. Organizatorami ligi są Stowarzyszenie Odkrywamy Talenty oraz Szkoła Podstawowa nr 18. Przy okazji tak ważnej imprezy nie mogło zabraknąć również naszych uczniów. Trzy uczennice z klasy Ic - Zuzia, Dominika i Oliwia, jako wolontariuszki, z powodzeniem pomagały w przeprowadzeniu pierwszego zjazdu Szachowej Ligi, a Kornelia, również z klasy Ic, godnie reprezentowała naszą szkołę jako sędzia tego turnieju. Ze strony organizatorów usłyszeliśmy wiele pochwał na temat zaangażowania i pracy naszych uczennic. Następny zjazd odbędzie się 16.12 i na nim również nie zabraknie naszych przedstawicieli.

Akcja Krwiodawstwa 2016-11-16

Sławomir Kozieł .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej akcji krwiodawstwa z udziałem uczniów klas trzecich. Akcja ta odbywa się w Zamoyskim od 2006 roku z inicjatywy absolwenta naszego Liceum Piotra Ślusarczyka.