BANERWYNIKIMATURY

Sukcesy

Drukuj

Język polski

2017/2018

  • Patryk Hajniak (1a) - I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Manga, kategoria literacka
    (opiekun: Agata Benduska
    )
  • Agnieszka Sitko (2 c)-II nagroda w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O Laur Dziewina 2018", kategoria proza (opiekun: mgr Agata Benduska)
  • Daniel Szkoda (2a)- III miejsce w XXXI Ogólnopolskim Konkursie  Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy", kategoria poezja (opiekun: mgr Anna Adamuszek)
  • Krzysztof Zandecki (3 b) - wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie "Siedem grzechów głównych"; kategoria poezja( opiekun: mgr A. Benduska)
  • Natalia Maroń (1a)- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Prezentację Multimedialną "Motywy Literackie"  (opiekun: mgr Anna Adamuszek)
  • Krzysztof Zandecki (3 b) - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem malowane -Poszukiwania w  graciarni umysłu", kategoria poezja (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Dawid Wydmański (3 c) - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem malowane -Poszukiwania w  graciarni umysłu", kategoria poezja (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Julia Wójcicka ( 2 c)- finalistka XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Alicja Witkoś (3 b)- wyróżnienie w VIII Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim "Bezmiar morza i smuga cienia"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Sandra Duś (3 b) - wyróżnienie w   XIX Ogólnopolskim Turnieju Sztuki  Recytatorskiej "Promuj Śląsk"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Zuzanna Bogdziun (3 b) - II miejsce w  XIX Ogólnopolskim Turnieju Sztuki  Recytatorskiej "Promuj Śląsk"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Kornelia Tryjańska (2c) - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Patryk Hajniak (1a) - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Michał Kowynia (1b) - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości" 
    (opiekun mgr Agata Benduska)

  • Sandra Duś (3 b)- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorsko - Krasomówczym "W kręgu poezji Grażyny-Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów"; etap wojewódzki oraz wyróżnienie w etapie ogólnopolskim (opiekun: mgr Agata Benduska)

2016/2017 

  • Julia Wójcicka (klasa 1c)- wyróżnienie w Ogólnopolskim Turnieju Jednego WIersza (opiekun: mgr A. Adamuszek)

  • Alicja Andrejczuk (1a) – III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Literackim „Szlakiem wartości wielkich polskich osobowości: Conrada, Piłsudskiego, Chmielowskiego, Koźmińskiego, Kościuszki” (opiekun: mgr Ewa Pawik)

  • Alicja Witkoś (2b) – II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Literackim "Szlakiem wartości wielkich polskich osobowości: Conrada, Piłsudskiego, Chmielowskiego, Koźmińskiego, Kościuszki" (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Sara Bagińska (3b), Anna Dawal (3d), Kinga Faustman (3a) i Maja Kurzak (2e) – I miejsce w Debacie Oxfordzkiej "Metropolia szansą dla młodzieży. Projekty rewitalizacyjne i organizacja przestrzeni dla młodych" (opiekunowie: mgr Ewa Pawik, mgr Ewelina Bałdyga, mgr Krzysztof Kowalski)

  • Sara Bagińska (3b) - 3 miejsce w  VIII Diecezjalnym Konkursie Literackim "Idźcie i głoście" 25-lecie Diecezji Sosnowieckiej w kategoria-poezja; (opiekun: mgr Agata Benduska)
  • Sara Bagińska (3b) – 1 miejsce w Zagłębiowskim Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "Ale Hit";
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Krzysztof Zandecki (2b) - wyróżnienie w Zagłębiowskim Konkursie Czytelniczo-Plastycznym "Ale Hit";
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Anna Dawal (3d) – 1 miejsce w Ogólnopolski Konkursie Recytatorskim "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck"
     (opiekun: mgr Agata Benduska)
  • Sara Bagińska (3b) – finalistka III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Klaudia Jakubowicz (3a), Agata Kaziuk (3b), Karolina Kurek (3b) - 3 miejsce w wojewódzkim konkursie "Uniwersjada Polonistyczna", opiekunowie: mgr A. Adamuszek, mgr A. Benduska

  • Sara Bagińska ( 3 b)- 3 miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Siedem grzechów głównych"
    (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Aleksandra Przybyłek (1a) - wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym Aleee Hit! (opiekun: mgr Ewa Pawik)

  • Gabriel Czyż (2c) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem malowane – podróże w myślach i w czasie" (opiekun : mgr Agata Benduska)
  •  Julia Latko (3d) - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem malowane – podróże w myślach i w czasie" (opiekun : mgr Agata Benduska)

  • Aleksandra Łojewska (2 b) - najlepszy wiersz poety Zagłębia w XXIII Ogólnopolski Turnieju jednego Wiersza o Laur Platerank (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Aleksandra Łojewska (2 b) - najbardziej optymistyczny wiersz w XXIII Ogólnopolski Turnieju jednego Wiersza o Laur Platerank (opiekun : mgr Agata Benduska)

  • Sara Bagińska (3b) - wyróżnienie w VII Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim "Motyw miasta w poezji i prozie" ( opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Sara Bagińska (3b) - I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk” (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Anna Dawal (3d) - II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej   „Promuj Śląsk”  (opiekun: mgr Agata Benduska)
  • Anna Dawal (3d) - I miejsce w konkursie "Młodzi wobec niepodległości" (opiekun: mgr Agata Benduska)

  • Marcin Lenartowicz (3d)- II miejsce w konkursie "Młodzi wobec niepodległości"
    (opiekun:mgr Anna Adamuszek)

  • Natalia Cencek (3a) - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim "Polskie więźniarki w Ravensbruck" (opiekun mgr A. Benduska)

2015/2016

  • Anna Dawal (2d) - III miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Sztuki Słowa "Towary lirycznie Agnieszki Osieckiej", kategoria recytacja; opiekun mgr A. Benduska
  • Sara Bagińska (2b) - I miejsce w III Miejskim Konkursie Literacko-Recytatorskim; kategoria recytacja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska 2b - III miejsce w VII Diecezjalnym Konkursie Literackim i Fotograficznym, kategoria poezja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Julia Maślanka (Ie) - I miejsce w V Regionalnym Konkursie Poetycko-Fotograficznym „Festiwal inspiracji” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Sara Bagińska (2b) - 3 miejsce w III Zagłębiowskim Konkursie na prezentację multimedialną "Śladami Stefana Żeromskiego (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sara Bagiśka (2b) - 1 miejsce w eliminacjach miejskich w 61 OKR, kategoria teatr jednego aktora (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Anna Dawal (2d)) - 2 miejsce w eliminacjach miejskich w 61 OKR, kategoria recytacja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Miłosz Pilarek (3a) - 1 miejsce w eliminacjach miejskich w 61 OKR, kategoria recytacja (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Sara Bagiśka (2b) - wyróżnienie w eliminacjach miejskich w 61 OKR, kategoria recytacja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska (2b) - wyróżnienie w X Wojewódzkich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej „T-Art” (opiekun : mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska (2b) - II miejsce w konkursie półfinałowym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej" (opiekun : mgr A. Benduska)
  • Anna Dawal (2d) - I  miejsce w konkursie półfinałowym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej" (opiekun : mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska (2b) - wyróżnienie w VIII ogólnopolskim Konkursie "7 grzechów głównych"; kategoria poezja (opiekun : mgr A. Benduska)
  • Natalia Płatek (2a) - wyróżnienie w „Ogólnopolskim Konkursie  Literackim Piórem malowane” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Klaudia Rogut (1b) - I miejsce w „Ogólnopolskim Konkursie  Literackim Piórem malowane” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Przemysław Rogala (2a) - I miejsce w XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy; kategoria proza (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Natalia Płatek (2a) - II miejsce w XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy;kategoria proza (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Julia Latko (2d) - wyróżnienie w XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy; kategoria proza (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Gabriela Ćwiertnia (2b) - III miejsce w XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy;kategoria poezja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska (2b) - wyróżnienie w XXX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy; kategoria poezja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Miłosz Pilarek (3a) - III miejsce w VI Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Sara Bagińska (2b) - wyróżnienie w VI Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Marta Łazarczyk (1c) - wyróżnienie w Konkursie Literackim dwutygodnika "Obywatelska" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska (2 b) - III miejsce w XVII Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Miłosz Pilarek (3a) - III miejsce w VI Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Sara Bagińska (2b) - wyróżnienie w VI Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Przemyslaw Rogala (2a) - I miejsce w III Dąbrowskim Dyktandzie (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Anna Dawal (2d) - I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Marcin Lenartowicz (2d) – II miejsce w Konkursie Recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Joanna Kobyłka (3a) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Sara Bagińska (2b) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sara Bagińska (II b) - II miejsce w Zagłębiowskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Zabawy z Melpomeną", opiekun mgr Agata Benduska


2014/2015

  • Sara Bagińska (I b) - wyróżnienie w XXI Festiwalu Małych Form Teatralnych, kategoria "Gram", opiekun mgr Agata Benduska
  • Sara Bagińska (I b) - I miejsce w XXI Festiwalu Małych Form Teatralnych, kategoria "Wiem", opiekun mgr Agata Benduska
  • Aleksandra Kwiatkowska (I b) - I miejsce w XXI Festiwalu Małych Form Teatralnych, kategoria "Wiem", opiekun mgr Agata Benduska
  • Sara Bagińska (I b) - I miejsce w VI Diecezjalnym Konkursie Literackim "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię", opiekun mgr Agata Benduska
  • Sara Bagińska (I b) - wyróżnienie w eliminacjach miejskich 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, kategoria recytacja, opiekun mgr Agata Benduska
  • Sara Bagińska (I b) - II miejsce w konkursie półfinałowym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu Ravensbruck", opiekun mgr Agata Benduska
  • Gabriela Ćwiertnia (Ib) - II miejsce w  VII Ogólnopolskim Konkursie "7 grzechów głównych", kategoria poezja, opiekun mgr Agata Benduska
    Miłosz Zięba (III c) - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy”; kategoria proza; opiekun mgr Agata Benduska
  • Patryk Cegieła (III b) wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy”; kategoria proza; opiekun mgr Agata Benduska
  • Sara Bagińska ( I b) - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy”; kategoria poezja; opiekun mgr Agata Benduska
  • Jarosław Siedlarz (III c) - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy”; kategoria poezja; opiekun mgr Agata Benduska
  • Miłosz Pilarek (IIa)- II miejsce w V Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim„ Nasza wrażliwość Żeromskiego- odczytywana na nowo, niestereotypowo” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Maja Wandasiewicz (3b)- wyróżnienie w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” kategoria proza (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Julia Latko (1d)- III miejsce w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” kategoria proza (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Eliza Gumulak (3b) – I miejsce w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” kategoria proza (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Maciej Wróbel (3b) – wyróżnienie w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” kategoria poezja (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Maja Lisowska (2a) – wyróżnienie w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Twórczość ze szkolnej ławy” kategoria poezja (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Jarosław Siedlarz (IIIc) - III miejsce w VI Wojewódzkim Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny; opiekun mgr Agata Benduska
  • Sonia Szczepańska (IIIb) - III miejsce w VI Wojewódzkim Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny; opiekun mgr Agata Benduska
  • Miłosz Pilarek (IIa) - I miejsce w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Anna Adamuszek
  • Zuzanna Wiatr (IIa) - II miejsce w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Anna Adamuszek
  • Sara Bagińska (Ib) - III miejsce w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Joanna Kobyłka (IIa) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Anna Adamuszek
  • Marcin Lenartowicz (Id) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Anna Adamuszek
  • Gabriela Ćwiertnia (Ib) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Maciej Wróbel (IIIb) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Jarosław Siedlarz (III c) - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym Eurodyktando; opiekun mgr Agata Benduska
  • Sonia Szczepańska (III b) - 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym Eurodyktando; opiekun mgr Agata Benduska


2013/2014

  • Jarosław Siedlarz (IIc) - wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza; opiekun mgr A. Benduska
  • Miłosz Zięba (II c)- wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym pt. "Zielono mi", kategoria proza; opiekun: mgr A. Benduska
  • Małgorzata Kozieł (IIc) -  wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim i Plastycznym pt. "Zielono mi", kategoria poezja; opiekun: mgr A. Benduska
  • Kinga Chmiel (III b) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun: mgr A. Benduska
  • Sonia Szkriba (III b) -  II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun: mgr A. Benduska
  • Rudy Beata (II a) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawna polszczyzną na co dzień"; opiekun:mgr E. Król
  • Zuzanna Kopczyńska (II e) -  II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun: mgr E. Król
  • Eliza Gumulak (II b) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun: mgr E. Jawor
  • Michał Białas (II b)- II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun:mgr E. Jawor
  • Patryk Cegieła (II b) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun: mgr E. Jawor
  • Sonia Szczepańska (II b) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun: mgr E. Jawor
  • Dawid Michalec (III d) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun:mgr E. Król
  • Natalia Kocot (I d) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun:mgr E. Jawor
  • Sara Zuwalska (I d) - II etap 8 Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień"; opiekun:mgr E. Jawor
  • Sonia Szczepańska (IIb)-wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym Eurodyktando 2013; opiekun: mgr E. Jawor
  • Dawid Michalec (III d) - II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju "Promuj Śląsk" - opiekun mgr Ewa Król
  • Anna Dawal (Ib) - I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec Niepodległości" - opiekun mgr Ewa Król
  • Ada Gruszczyńska (IIIa) - wyróżnienie w XXVIII Ogólnopolski Konkursie "Twórczość ze szkolnej ławy", kategoria poezja (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Małgorzata Kozieł (IIc) - wyróżnienie w XXVIII Ogólnopolski Konkursie "Twórczość ze szkolnej ławy", kategoria poezja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Jarosław Siedlarz (II c) - 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym Eurodyktando 2013; opiekun mgr A. Benduska


2012/2013

  • Urszula Wąsiołek (II d)- III miejsce w XIII Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Wespazjana Kochanowskiego"
  • Urszula Wąsiołek (II d) - II miejsce w XIII Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Wespazjana Kochanowskiego"
  • Kinga Soska (IIa) - I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Radość pisania” (opiekun mgr A. Adamuszek)
  • Terlecki Jakub IIIa (opiekun mgr A. Benduska); Zawadzka Magdalena IIIb, Góra Alaksandra IIIb, Staśko Patrycja Ib (opiekun mgr E. Król); Szczepańska Sonia Ib, Cegieła Patryk Ib (opiekun mgr E. Jawor) - Finaliści XII Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz V Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień".
  • Agnieszka Mucha (IIIa) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im R. Kapuścińskiego pt. "Mistrz Reportażu", opiekun mgr A. Benduska
  • Jakub Terlecki (IIIa) - wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Zielono mi", kategoria poezja; opiekun mgr A. Benduska
  • Ada Gruszczyńska (IIa) – wyróżnienie w Otwartym Konkursie Literackim „Zadumane Zaduszki”, opiekun mgr A. Adamuszek
  • Igor Południkiewicz (IIId)- finalista Ogólnopolskiego XX Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Plateranki”, opiekun mgr A. Adamuszek
  • Jakub Terlecki (IIIa) - III miejsce w XXVI Ogónopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy",kategoria-poezja, opiekun mgr A. Benduska
  • Przemysław Drożniak (IIIa)-wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Mickiewiczowskim "Adamus 2012", Nagroda Specjalna Burmistrza Góry, kategoria recytacja, opiekun mgr A. Benduska
  • Przemysław Drożniak (IIIa) - I miejsce w XVIII Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości", opiekun mgr A. Benduska
  • Jakub Kowalewski (IIIa) - II miejsce w XVIII Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości", opiekun mgr A. Adamuszek


2011/2012

  • Kamila Pogoda (II d) - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Informatyczno-Humanistycznym pt. "Prawa dziecka i ich przestrzeganie we współczesnym świecie"; (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Igor Południkiewicz (II d) - wyróżnienie w Konkursie Poetyckim; ( opiekun: mgr A. Benduska)
  • Tatiana Zawrzykraj (IIIf) - wyróżnienie w Konkursie Poetyckim; ( opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sara Gumułka (IId) - 2 miejsce w Konkursie Fotograficznym pt. "Świat, który kocham"; ( opiekun: mgr A. Benduska)
  • Klaudia Trzeciak (klasa IIIa) - honorowe wyróżnienie w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Obraz a słowo” objętego patronatem Ministra Edukacji Narodowej (liczba uczestników 207), opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Aleksandra Nowak (IIIa) – III miejsce w III etapie Wojewódzkiego I Konkursu „Rozwiąż swój język. Polszczyzna bez tajemnic” organizowanego przez Koło Kultury Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego (suma uczestników 552 osoby); opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Dominika Lipa (Ia)- finalistka III etapu (suma finalistów 10 osób na 552 uczestników) Wojewódzkiego I Konkursu „Rozwiąż swój język. Polszczyzna bez tajemnic” organizowanego przez Koło Kultury Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Barbara Koźbiał (IIIf) - finalistka I Festiwalu Pasji, kategoria malarstwo (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Kacper Muszyński (IIIf) - finalista I Festiwalu Pasji, kategoria śpiew (opiekun :mgr A. Benduska)
  • Oliwia Okoń (IIIe) - finalistka I Festiwalu Pasji, kategoria fotografia (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Barbara Koźbiał (IIIf) - finalistka 57 OKR - etap wojewódzki, kategoria recytacja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Igor Południkiewicz (IId) - II Nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Słów czterdzieści i cztery"; (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Małgorzata Szwaja (IIb)- III Nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Słów czterdzieści i cztery"; (opiekun: mgr E. Jawor)
  • Jakub Terlecki (IIa)- wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Słów czterdzieści i cztery"; (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Dominika Błaszczyk (IIIe) - Nagroda Specjalna w VII Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Mowa przestrzeni otwartej i zamkniętej" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Aleksandra Nowak (IIIa) - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie im. Bolesława Surówki na recenzję teatralną organizowanym przez Stowarzyszenie Teatralne Tespis (pod patronatem Urzędu Marszłkowskiego Województwa Śląskiego) opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Klaudia Trzeciak (IIIa) - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie im. Bolesława Surówki na recenzję teatralną organizowanym przez Stowarzyszenie Teatralne Tespis ( pod patronatem Urzędu Marszłkowskiego Województwa Śląskiego); opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Klaudia Trzeciak(IIIa) - wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Cięte słowa”; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Paweł Ples (IIIa) - II miejsce w XXV Ogólnopolskim Konkursie literackim „Twórczość ze szkolnej ławy”; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Marta Lesiak (IIIa), Dominika Konarska (Ia), Kacper Klimczyk (Ic), Dominika Lipa (Ia), Anna Walaszek (IIIa), Aleksandra Nowak (IIIa), Magdalena Grząś (IIIa), Justyna Kluza (IIIa), Tomasz Tokarski (IIIa) – uczniowie zakwalifikowani do II etapu I Konkursu „Rozwiąż swój język. Polszczyzna bez tajemnic” organizowanego przez Koło Kultury Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Katarzyna Szykuła (IIIf), Anna Dybek (IIIf) - uczniowie zakwalifikowani do II etapu I Konkursu „Rozwiąż swój język. Polszczyzna bez tajemnic” organizowanego przez Koło Kultury Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego; opiekun mgr Agata Benduska
  • Małgorzata Raj (IIb) - uczennica zakwalifikowana do II etapu I Konkursu „Rozwiąż swój język. Polszczyzna bez tajemnic” organizowanego przez Koło Kultury Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego; opiekun mgr Elżbieta Jawor.
  • Paweł Ples (IIIa) - 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy" (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Małgorzata Szwaja (IIb) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy" (opiekun: mgr E. Jawor)
  • Jakub Terlecki (IIa) - "Laur Zagłębiowski" w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Jakub Terlecki (IIa) - 2 miejsce w Zagłębiowskim Konkursie Literackim dla Uczniów Szkół Ponadgimnzjalnych pt. "A mury runą..." (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Jakub Terlecki (II a) - Nagroda Publiczności w XIX Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki" (opiekun mgr A. Benduska)
  • Małgorzata Szwaja (IIb) - 2 miejsce w XIX Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki" (opiekun: mgr E. Jawor)
  • Barbara Koźbiał (IIIf) - Nagroda Specjalna Burmistrza Góry w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Mickiewiczowskiego "Adamus 2011", kategoria - recytacja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Barbara Koźbiał (IIIf) -3 miejsce w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Mickiewiczowskiego "Adamus 2011", kategoria - praca plastyczna (opiekun: mgr A.Benduska)
  • Katarzyna Mosór (IIIe) - 2 miejsce w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Mickiewiczowskiego "Adamus 2011", kategoria - praca plastyczna (opiekun: mgr A.Benduska)
  • Martyna Skrzypiec (IId) - wyróżnienie w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Mickiewiczowskiego "Adamus 2011", kategoria - praca plastyczna (opiekun: mgr A.Benduska)
  • Nina Ślęzak (IIIe) -2 miejsce w II Zagłębiowskim Konkursie Literackim "Moje czytanie Miłosza", kategoria - prezentacja multimedialna (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Magdalena Ozner (IIIe)-wyróżnienie w II Zagłębiowskim Konkursie Literackim "Moje czytanie Miłosza", kategoria - prezentacja multimedialna (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Karolina Snarska (Ib)- 2miejsce w październikowej edycji konkursu na najlepszą recenzję nowości książkowej (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Justyna Paleń (IIIb) - wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości" (opiekun mgr E. Jawor)
  • Barbara Koźbiał (IIIf) - 3 miejsce w konkursie recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości" (opiekun mgr A. Benduska)
  • Małgorzata Szwaja (IIb) – nagroda specjalna „Długoletni nauczyciel” w „Konkursie o Laur Plateranki” – konkurs poetycki (opiekun: mgr E. Jawor )
  • Martyna Kowalczuk, Patrycja Szlenk, Maja Osiecka (IIb), Paulina Szlęzak (Id) - II etap w Ogólnopolskim Konkursie „ Z poprawną polszczyzną na co dzień” (opiekun: mgr E.Jawor )
  • Weronika Porc (Id) – wyróżnienie w konkursie na recenzję teatralną (opiekun: mgr E.Jawor)


2010/2011

  • Katarzyna Mosór (IIe) – wyróżnienie w ponadwojewódzkim konkursie na plakat ekologiczny (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Katarzyna Mosór (IIe) - wyróżnienie w II edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Zapachy życia” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Igor Południkiewicz (Id) – laureat XII Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza (opiekun mgr A. Benduska)
  • Katarzyna Szykuła (IIf) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pawie Pióro" (opiekun mgr A. Benduska)
  • Marta Lesiak (IIa) - II etap II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Koła Edytorów KUL na krótką prozę (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Ilona Ptak (IIIa) - II miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zielono mi"- kategoria poezja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Magdalena Fyda (IId)- laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Fotograficznej Dzieci i Młodzieży „Skarby UNESCO w Polsce” Zamość 2011, kategoria fotografia (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Mateusz Dobiech (Ic)- laureat I Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Fotograficznej Dzieci i Młodzieży „Skarby UNESCO w Polsce” Zamość 2011, kategoria fotografia (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Igor Południkiewicz (Id) – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim- twórczość własna (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Igor Południkiewicz (Id)- I miejsce i nagroda główna Wojewódzkim Konkursie Twórczości Własnej (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Paulina Wojnarowska (IIIa) - I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Katarzyna Mosór ( II e) – nagroda Grand Prix w II Przeglądzie Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół „Graj i pomagaj” (opiekun mgr A. Benduska)
  • Ewelina Filus (IIa)-II miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Filmowym "Miłość na ekranie", praca plastyczna (opiekun mgr A. Adamuszek)
  • Milena Ciosek (IId)-III miejsce w XI Miedzyszkolnym Konkursie Filmowym "Miłość na ekranie", praca badawcza (opiekun mgr A. Adamuszek)
  • Ilona Ptak(IIIa)-III miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Filmowym "Miłość na ekranie", praca plastyczna (opiekun mgr A. Benduska)
  • Katarzyna Szykuła (IIf) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pawie Pióro" (opiekun mgr A. Benduska)
  • Magdalena Wrzesińska (IIIa) - I miejsce w II Regionalnym Konkursie Talentów Szkół Ponadgimnazjalnych "Złota Struna"-kategoria plastyczna (opiekun mgr A. Benduska)
  • Tomasz Mordiałek (IIIc) - II miejsce w II Regionalnym Konkursie Talentów Szkół Ponadgimnazjalnych "Złota Struna"-kategoria recytacja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Kacper Muszyński (IIf) - wyróżnienie w II Regionalnym Konkursie Talentów Szkół Ponadgimnazjalnych "Złota Struna"-kategoria wokalna (opiekun mgr A. Benduska)
  • Barbara Koźbiał (IIf) - wyróżnienie w II Regionalnym Konkursie Talentów Szkół ponadgimnazjalnych "Złota Struna"-kategoria recytatorska (opiekun mgr A. Benduska)
  • Ilona Ptak (IIIa)-II miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Zielono mi"-kategoria poezja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Klaudia Kwapisz (IIIa) - III miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Zielono mi"-kategoria poezja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Ilona Ptak (IIIa) - wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Zielono mi" - kategoria proza (opiekun mgr A. Benduska)
  • Barbara Koźbiał (IIf) - wyróżnienie w 56 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim-kategoria recytacja - eliminacje miejskie (opiekun mgr A. Benduska)
  • Maja Grabowska (IIe) - wyróżnienie w 56 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim-kategoria poezja śpiewana- eliminacje miejskie (opiekun mgr A. Benduska)
  • Tomasz Mordziałek (IIIc) - nagroda w 56 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim-kategoria recytacja - eliminacje miejskie /przejscie do etapu wojewódzkiego (opiekun mgr A. Benduska)
  • Paulina Wojnarowska (IIIa) - nagroda w 56 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim-kategoria recytacja - eliminacje miejskie/przejscie do etapu wojewódzkiego (opiekun mgr A. Benduska)
  • Kamila Chobot (Id) - II miejsce w Zagłębiowskim Konkursie Recytatorskim pt. "Chopinowskie pejzaże" (opiekun mgr A. Benduska)
  • Barbara Koźbiał (IIf) - wyróżnienie w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. "Hyde Park" - kategoria recytacja (opiekun mgr A. Benduska)
  • Paulina Wojnarowska (IIIa) - I miejsce w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Barbara Koźbiał (IIf) - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim "Młodzi wobec niepodległości" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Marta Mulewska (IIIa), Barbara Koźbiał (IIf) - wyróżnienia w Turnieju Jednego Wiersza "Poza biegun Pegaza" (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Tomasz Mordziałek (IIIc) - wyróżnienie specjalne w VI Festiwalu Talentów I Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego w kategorii aktorstwo/oracja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sandra Głąb - wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim i XXVIII Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „LIPA 2010” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Biała (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Marta Lesiak (IIa), Justyna Kluza (IIa) – I etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun: mgr A. Adamuszek)


2009/2010

  • Agnieszka Szmyła (IIId) – II miejsce w II Międzynarodowym Konkursie na Recenzję Filmową poświęconą pamięci Irka Siwińskiego (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Katarzyna Mosór (Ie) – wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Nieustanna gonitwa za słońcem w ogrodach impresjonistów” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Bartłomiej Gola (IIIG) – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „ Z Gałczyńskim łatwiej...” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Katarzyna Mosór (Ie)- II miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie „Zielono mi” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Anna Perkowska (IIId) – wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie „Zielono mi” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Anna Maraś (IIId)- wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie „Zielono mi” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Bartłomiej Gola  (IIIG) – finalista IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Adamus 2009” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Sara Wnęk (Ia) – finalistka IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Adamus 2009” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Tomasz Mordziałek (IIc) - finalistka IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Adamus 2009” , nagroda specjalna Fundacji pomocy szkole (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Sandra Głąb (IIId) – finalistka XVII Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Plateranki” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Marta Lesiak (Ia) – finalistka II Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Tomasz Mordziałek (IIa) wyróżnienie w VI Festiwalu Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży województwa śląskiego "Uwaga Talent”- kategoria etiuda teatralna(opiekun: mgr Agata Benduska)
  • Magdalena Kułaga (IIf) – II etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Marta Bukowska (IIIG) – I miejsce w XXIX Wojewódzkim Konkursie na Recenzję Teatralną dla Młodzieży Szkół Średnich i Studentów  (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Bartłomiej Gola  (IIIG) – nagroda publiczności w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Różewiczem o sobie; moja interpretacja Tadeusza Różewicza” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Bartłomiej Gola  (IIIG) – I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Bartłomiej Gola  (IIIG) – wyróżnienie w Eliminacjach Regionalnych 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Bartłomiej Gola  ( IIIG) - II miejsce w XXXII Literackim Hyde Parku w kategorii recytacja (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Paulina Wojnarowska (IIa) – III miejsce w XXXII Literackim Hyde Parku w kategorii recytacja (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Łukasz Grochowski (IIIa) – III miejsce w VII Turnieju Jednego Wiersza „Poza biegun Pegaza” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Małgorzata Walczak, Paulina Nowak (IIId) – III miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Alicja Wójcik, Marta Bukowska, Aleksandra Bzdyl, Karolina Uznańska (IIIg) -  zakwalifikowani do konkursu organizowanego przez WSB w Dąbrowie Górniczej (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Tomasz Mordziałek (IIc) – II miejsce w VII Turnieju Recytatorskim „Nobliści” w Mysłowicach (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Paulina Wojnarowska (IIa) – wyróżnienie w VII Turnieju Recytatorskim „Nobliści” w Mysłowicach (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Ilona Ptak  (IIa)– I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Filmowym „Śmiech w kinie” w kategorii: etiuda filmowa (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Konrad Radzik (IIa) – III miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Filmowym „Śmiech w kinie” w kategorii: praca badawcza (opiekun: mgr A. Benduska)


2008/2009

  • Marta Bukowska – wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie na pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Alicja Wójcik – III miejsce w Konkursie Literackiej Nagrody „Pawiego Pióra” na recenzję (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Karolina Uznańska – wyróżnienie w Konkursie Literackiej Nagrody „Pawiego Pióra” na recenzję (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Ilona Ptak – I miejsce w VII Międzypowiatowym Konkursie Poetycko- Plastycznym „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Joanna Czura- II etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Justyna Kowalczyk - II etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun: mgr E. Jawor)
  • Mateusz Korczak – I miejsce w V Edycji Regionalnego Konkursu Astronomicznego w kategorii: Konkurs literacki szkół ponadgimnazjalnych (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Marek Lubojański – III miejsce w V Edycji Regionalnego Konkursu Astronomicznego w kategorii: Konkurs literacki szkół ponadgimnazjalnych (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Marta Bukowska - finalistka V Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" (opiekun: mgr. A. Gajda)
  • Sandra Głąb – I miejsce w 54. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim- kategoria „Wywiedzione ze słowa” – eliminacje miejskie (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Paulina Wojnarowska – wyróżnienie w 54. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim- eliminacje miejskie (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Paulina Wojnarowska – II miejsce w VI Turnieju Recytatorskim „Nobliści w Mysłowicach”
  • Magdalena Wrzesińska – I miejsce w Turnieju Jednego Wiersza „Poza Biegun Pegaza” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Magdalena Wójcik – II miejsce w Turnieju Jednego Wiersza „Poza Biegun Pegaza” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Paulina Łyp- III miejsce w Turnieju Jednego Wiersza „Poza Biegun Pegaza” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Anna Perkowska – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Dłońmi pojąć świat” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Magdalena Wójcik – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Dłońmi pojąć świat” (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Aleksandra Wiatr – wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Adamuszek
  • Sandra Głąb – wyróżnienie XXXI Literackim Hyde Parku w kategorii recytacja (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Agnieszka Kłopocka – I miejsce w konkursie „Siedem grzechów głównych” – kategoria malarstwo (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Karina Góral – wyróżnienie w konkursie „Siedem grzechów głównych” – kategoria malarstwo (opiekun: mgr A. Benduska)
  • Ilona Ptak – wyróżnienie w konkursie „Siedem grzechów głównych” – kategoria poezja (opiekun: mgr A. Benduska)


2007/2008

  • Sandra Głąb (Id) – finalistka XV Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Plateranki” ; nagroda specjalna byłego przewodniczącego Rady Miasta Sosnowca ( opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Patrycja Chańkowska (IIIa) – finalistka VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorkiego „Adamus 2007” (opiekun: mgr A.Adamuszek)
  • Karolina Uznańska – laureatka honorowego wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dekalog 89+” (opiekun: mgr A.Gajda)
  • Justyna Koziołek (IIIa) - wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie „Edukacja regionalna” (opiekun mgr A. Adamuszek)
  • Marta Bukowska (Ig) - wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „ W świecie kultury” (opiekun: mgr A.Gajda)
  • Alicja Wójcik (Ig) - wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „ W świecie kultury” (opiekun: mgr A.Gajda)
  • Paulina Nowak (Id), Małgorzata Walczak (Id) –III miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie – eliminacje wojewódzkie (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Patrycja Chańkowska (IIIa)– eliminacje regionalne w 53. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Aleksandra Bzdyl (Ig) II etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawna polszczyzną na co dzień“ (opiekun: mgr A.Gajda)
  • Aleksandra Rychlewska (IIIb), Martyna Włosowicz (IIa), Monika Wasik (IIa) – II etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawna polszczyzną na co dzień“ (opiekun: mgr E. Jawor)
  • Magdalena Ostrowska (Ia) - II etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawna polszczyzną na co dzień“ (opiekun: mgr E. Król)
  • Agnieszka Włosek, Aleksandra Bzdyl, Alicja Wójcik, Bartłomiej Gola, Marcin Budzyński, Paweł Gogolak (Ig) - I miejsce w konkursie dziennikarskim „Niepełnosprawność to nie moja sprawa” (opiekun: mgr A. Gajda)
  • Patrycja Chańkowska (IIIa)- II miejsce w 13 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – eliminacje miejskie (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Patrycja Chańkowska (IIIa) – II miejsce w konkursie recytatorkim „Młodzi wobec niepodległości” (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Paulina Łyp (IIe) – II miejsce w IX Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Twórczości Własnej (opiekun: mgr A. Adamuszek)
  • Justyna Kowalczyk (IIa)- II miejsce w konkursie miejskim- Międzyszkolny Konkurs Literacki „Poezja współczesna” (opiekun: mgr E. Jawor)


2006/2007

  • Włosowicz Martyna, kl.Ia, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję „Ale HIT!”, opiekun mgr E.Jawor.
  • Włosowicz Martyna, kl.Ia, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na najlepszy artykuł o tematyce sportowej, opiekun mgr E.Jawor.
  • Kowalczyk Justyna, kl.Ia, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na najlepszy artykuł o tematyce sportowej, opiekun mgr E.Jawor.
  • Justyna Kowalczyk, kl.Ia, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Poezja współczesna”, opiekun mgr E.Jawor.
  • Monika Wasik, kl.Ia, wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Poezja współczesna”, opiekun mgr E.Jawor.
  • Anita Cader, kl. III D, wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie na pracę z literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, opiekun: mgr Agata Benduska
  • Paulina Łyp, kl. I E, I miejsce w Miejskim Konkursie Poetyckim „Kocham Cię za to, że Cię kochać muszę”, opiekun: mgr A. Gajda
  • Magdalena Szumniak, kl. III D, I wyróżnienie w Miejskim Konkursie Poetyckim „Kocham Cię za to, że Cię kochać muszę”, opiekun: mgr A. Benduska
  • Patycja Chańkowska, kl. II A, II miejsce w 52 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim,eliminacje miejskie, opiekun: mgr A. Adamuszek
  • Anna Cieplak, kl. III A, laureatka XXIX Literackiego Hyde Parku, opiekun: mgr Ewa Król
  • Paulina Łyp, kl. I e, II miejsce w III Miejskim Konkursie Wokalno – Poetyckim „Bułat Okużawa rosyjski bard”, opiekun: mgr Elżbieta Jawor
  • Barbara Rolling, kl. III B, wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie „W świecie kultury”, opiekun: mgr A. Adamuszek
  • Monika Górka, kl. III A, II etap III Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, opiekun: mgr Ewa Król
  • Marta Kłosowska, kl. III A, II etap III Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, opiekun: mgr Ewa Król
  • Patrycja Chańkowska, kl.IIA – II miejsce w konkursie recytatorskim „Młodzi wobec niepodległości”, opiekun: mgr A.Adamuszek
  • Aleksandra Wiatr, kl.I – II miejsce w konkursie recytatorskim„Młodzi wobec niepodległości”, opiekun: mgr D.Bugaj
  • Patrycja Chańkowska, kl.IIA – finalistka w VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Adamus 2006”, opiekun: mgr A.Adamuszek
  • Paulina Bryła, kl.IIA – finalistka + nagroda Jury Młodzieżowego + wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Adamus 2006” opiekun: mgr A.Adamuszek
  • Filip Dworak, kl.IIA – II miejsce w XI Przeglądzie Kabaretów Młodzieżowych, opiekun: mgr A.Adamuszek
  • Iwona Krzynówek, IID – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim – kategoria prezentacja multimedialna (filmowa) „Zdrowie to nie moja sprawa?”, opiekun: mgr A.Benduska


2005/2006

  • Grzegorz Marcinkowski - I miejsce w  ogólnopolskim etapie Olimpiady z Literatury Języka polskiego - mgr Agnieszka Gajda
    Marta Kondrat - II miejsce w finale wojewódzkiego konkursu "Czytam szybko i efektywnie" - mgr Katarzyna Majchrowicz, mgr Jadwiga Chudzik
  • Anita Cader - udział w finale wojewódzkiego konkursu "Czytam szybko i efektywnie"
  • Michalina Sowula, Martyna Witek, Damian Walkowiak - wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja Regionalna" - opiekun mgr Agata Benduska
  • Barbara Kauzal - 3 lokata w ogólnopolskim konkursie "Alfik humanistyczny 2005" - opiekun mgr Agata Benduska
  • Patrycja Chańkowska - udział w finale V Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości Adama Mickiewicza (opiekun mgr A. Gajda)
  • Patrycja Chańkowska - I nagroda w 51 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii turniej recytatorski (opiekun mgr A. Adamuszek)
  • Weronika Ostręga - wyróżnienie w 51 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii turniej poezji śpiewanej - mgr Anna Adamuszek
  • Aleksandra Musiał - III miejsce w Wojewódzkim Konkurskie "Alfik humanistyczny"
    Maria Szlachta - V miejsce
    Diana Lelonek - wyróżnienie
    Sandra Celejewska - udział (opiekun mgr Ewa Król)
  • Martyna Niemczyk, Tomasz Kowalczyk, Małgorzata Dębska - II etap Ogólnopolskiej Olimpiady z Literatury i Języka Polskiego - opiekun mgr Agata Benduska
  • Anna Cieplak - II miejsce w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro"
  • Patrycja Chańkowska - II miejsce w konkursie recytatorskim organizowanym przez LO w Mysłowicach
    Paulina Bryła - III miejsce
    (opiekun mgr A. Adamuszek)
  • Wojciech Leżała - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie na Recenzję Teatralną (opiekun mgr E. Jawor)


2004/2005

  • V LO - I miejsce w etapie rejonowym i II miejsce w etapie wojewódzkim I Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuk Teatralnych „Porozmawiajmy o AIDS” (grupa teatralna + lista nazwisk) - mgr Agnieszka Gajda i mgr Jadwiga Chudzik
  • Aleksandra Musiał – finalistka XII Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Plateranki” mgr Agnieszka Gajda
  • Aleksandra Musiał – wyróżnienie w XXIV wojewódzkim konkursie na recenzje teatralna mgr Agnieszka Gajda
  • Monika Kwapień – II nagroda w I etapie Konkursu Poetycko-plastycznego „Miasto Masa Maszyna” w kategorii plastyka, organizator MOPT Dąbrowa Górnicza mgr Agata Benduska
  • Aleksandra Strzelec – Konkurs Recytatorski „Młodzi Wobec Niepodległości”, II miejsce, organizator MOPT mgr Agata Benduska
  • Martyna Niemczyk - Konkurs Recytatorski „Młodzi Wobec Niepodległości”, I miejsce, organizator MOPT mgr Agata Benduska
  • Daria Janus – finalistka w IV Ogólnopolskim konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Adama Mickiewicza mgr Agata Benduska
  • Joanna Kiersnowska – II Etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - mgr Ewa Król
  • Karolina Baran - I miejsce w konkursie poetycko-plastycznym "Miasto-Masa-Maszyna (etap miejski)
  • Agnieszka Łuś - II miejsce j.w.
  • Lena Frankiewicz - III miejsce j.w.
  • Robert Hrabak - I miejsce w konkursie "Polszczyzna Bardziej Polska" (etap miejski)
  • Przemysław Dzięgiel - II miejsce j.w.
  • Marcin Jędrecki - wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Literacka "Ale hit"
  • Grzegorz Marcinkowski - zakwalifikowany do grona kandydatów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (brał udział w Seminarium Humanistycznym w Warszawie); opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Recenzję Teatralną opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Aleksandra Musiał – I miejsce w II etapie Konkursu Poetycko- Plastycznego ‘Miasto Masa Maszyna’- opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Grupa teatralna V LO (Paweł Gładysz, Sandra Celejewska, Tina Dyduch, Karol Błachucki, Marta Kryczek, Joanna Klita, Marta Konrad, Ariadna Malak, Kamila Pełka, Agnieszka Ziomko, Katarzyna Furgalska, Anna Osmólska, Milena Bagińska, Aleksandra Fir, Aleksandra Łata Grzegorz Wilkoński - I miejsce w etapie rejonowym i II miejsce w etapie wojewódzkim I Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuk Teatralnych „Porozmawiajmy o AIDS” - mgr Agnieszka Gajda i mgr Jadwiga Chudzik


2003/2004

  • Grzegorz Marcinkowski – finalista etapu ogólnopolskiego XXXIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – mgr Agnieszka Gajda
  • Justyna Magdziak – wyróżnienie w X Przeglądzie Twórczości Szkolnej
  • Anna Zagórna – wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie „W Świecie Filmowej Kultury”
  • Marta Stasikowska – 3 miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Filmową
  • Aleksandra Musiał – nagroda w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – mgr Agnieszka Gajda
  • Aleksandra Musiał – nagroda specjalna w Turnieju Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka – mgr Agnieszka Gajda
  • Aleksandra Musiał – 3 miejsce w Ogólnopolskim Anonimowym Konkursie Poetyckim – mgr Agnieszka Gajda
  • Aleksandra Musiał – wyróżnienie specjalne na Festiwalu Talentów Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego – mgr Agnieszka Gajda
  • Grzegorz Marcinkowski – 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki oraz Nagroda Kuratora Śląskiego – mgr Agnieszka Gajda
  • Grzegorz Marcinkowski – finalista II etapu Festiwalu Talentów Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego – mgr Agnieszka Gajda
  • Paweł Mielnik – udział w II etapie XXXIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – mgr Agnieszka Gajda
  • Jakub Gutkowski, Radosław Pietranek, Tina Dyduch- 3 miejsce dla VLO w Turnieju Kultury Języka Polskiego- opiekun mgr Agnieszka Gajda


2002/2003

  • Justyna Śliwa - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Recenzję Filmu- Chopin – pragnienie – opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Monika Pawluś – wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Literacką „Ale hit” – mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik – I miejsce w XLVIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – eliminacje miejskie – turniej recytatorski - mgr Agnieszka Gajda
  • Anna Pacholska – I miejsce w XLVIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – eliminacje miejskie – turniej teatrów jednego aktora – mgr Agnieszka Gajda
  • Michał Wójcik – wyróżnienie w XVI Turnieju Jednego Wiersza
  • Justyna Śliwa – 1 miejsce w I Turnieju o Złote Pióro
  • Michał Wójcik – wyróżnienie w dziedzinie poezji w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Haliny Snopkiewicz; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Justyna Śliwa – wyróżnienie w II edycji Zagłębiowskiego Konkursu na Recenzję Teatralną – opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik- udział w II etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego- opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Urszula Siek- udział w eliminacjach wojewódzkich XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie- mgr Agnieszka Gajda
  • Agnieszka Szczygieł- udział w eliminacjach wojewódzkich XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie- mgr Agnieszka Gajda
  • Michał Wójcik- nagroda wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sosnowca w Turnieju Jednego wiersza o Laur Platerankim- opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Michał Wójcik- zakwalifikowanie utworu do okolicznościowego tomiku jako’ wiersz zauważony’ w XXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o nagrodę „Milowego Słupa”- opiekun mgr Agnieszka Gajda


2001/2002

  • Justyna Kubicka – 3 miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „To co piękne wokół nas”
  • Beata Hendlik - uczestniczka II etapu regionalnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opiekun mgr Agata Benduska
  • Katarzyna Dziewit - laureatka II etapu regionalnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskała wyróżniające wyniki - opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Justyna Śliwa - laureatka II etapu regionalnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskała wyróżniające wyniki - opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik - uczestniczka II etapu regionalnego - opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Małgorzata Duda - III miejsce w I turnieju o "Złote Pióro"; opiekun mgr Ewa Król
  • Marta Strzoda - I miejsce w I turnieju o "Złote Pióro"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Marta Strzoda - wyróżnienie w XXIV literackim konkursie Hyde Parku
  • Justyna Kubicka - I miejsce w konkursie "Zielono mi"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Karolina Kilian - wyróżnienie w konkursie "Zielono mi"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Anna Czubrowska - II miejsce w konkursie literacko - historycznym "Wojciech Korfanty - człowiek który przywrócił Polsce Górny Śląsk" (opiekunowie: mgr Agnieszka Gajda i Andrzej Migalski)
  • Małgorzata Domin - wyróżnienie w konkursie literacko - historycznym "Wojciech Korfanty - człowiek który przywrócił Polsce Górny Śląsk" (opiekunowie: mgr Agnieszka Gajda i Andrzej Migalski)
  • Justyna Śliwa - I miejsce w I turnieju o "Złote Pióro"; opiekun mgr Agnieszka Gajda - otrzymała tytuł najaktywniejszego nauczyciela
  • Ewa Pirowska - wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
  • Katarzyna Dziewit – I miejsce w kategorii wiedzy o teatrze i literaturze w VII Festiwalu Małych Form Teatralnych – opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Justyna Śliwa- I miejsce w kategorii wiedzy o teatrze i literaturze w VII Festiwalu Małych Form Teatralnych – opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Michał Wójcik- nagroda w Konkursie Poetyckim Tygodnia Ziemi w Zabrzu opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Michał Wójcik- wyróżnienie w dziedzinie poezji w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Haliny Snopkiewicz - opiekun mgr Agnieszka Gajda


2000/2001

  • Edyta Bojda, Katarzyna Rafalik - uczestnik II etapu regionalnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opiekun mgr Agata Benduska
  • Justyna Śliwa - uczestniczka II etapu regionalnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Katarzyna Dziewit - laureatka II etapu regionalnego uzyskała wyróżniające wyniki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Justyna Kubicka - wyróżnienie w XXIII Literackim Hyde Parku, kategoria: twórczośc własna - poezja; opiekunmgr Agata Benduska
  • Justyna Lewandowska - wyróżnienie w VII edycji Konkursu Poetyckiego "Zielono mi"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Wioletta Ulicka - III miejsce w eliminacjachdo XLVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; opiekun mgr Agata Benduska
  • Solina Pacholik - III miejsce w eliminacjach do VII Rejonowego Konkursu Krasomówczego; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Michał Wójcik - laureat VII Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Plateranki"; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Katarzyna Dziewit - I nagroda w XXIII Literackim Hyde Parku kategoria twórczość własna - poezja; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik - finalistka XXIII Literackiego Hyde Parku kategoria konkurs recytatorski; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik - II miejsce w XIV Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy"; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Solina Pacholik - wyróżnienie w VII edycji Konkursu Poetyckiego "Zielono mi"; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Sylwia Iwanicka - wyróżnienie w VII edycji Konkursu Poetyckiego "Zielono mi"; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Ewa Pirowska - I miejsce w konkursie poetyckim Zagłębiowski Pegaz - opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Ewa Pirowska - I miejsce w ogólnopolskim konkursie poetyckim "To, co piękne wokół nas" - opiekun mgr Agnieszka Gajda


1999/2000

  • Daria Frączak - wyróżnienie w eliminacjach miejskich XLV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; opiekun mgr Agata Benduska
  • Anna Bochenek - I nagroda w konkursie "Miasto z osobowością"; opiekun mgr Agata Benduska
  • Katarzyna Rafalik - wyróżnienie w konkursie "Miasto z osobowością"; opiekun mgra Agata Benduska
  • Magdalena Brzoza - wyróżnienie w konkursie "Miasto z osobowością"; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Anna Pietrzak - wyróżnienie w konkursie "Miasto z osobowością"; opiekun mgr Agnieszka Gajda
  • Beata Gurgul - finalistka XXII Literackiego Hyde Parku kategoria recytacje; opiekun mgr Agnieszka Gajda


1995/1996

  • Marta Kośniewska - laureatka II etapu regionalnego; opiekun mgr Ewa Król


1994/1995

  • Krystian Zębala - zdobył III miejsce w województwie konkursie "My Polacy i Niemcy w sercu Europy"; opiekun mgr Ewa Król

Agnieszka Sitko (2 c)-II nagroda w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "O Laur Dziewina 2018", kategoria proza (opiekun: mgr Agata Benduska)

-Patryk Hajniak (1a) - I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Manga, kategoria literacka (opiekun: Agata Benduska)