BANERWYNIKIMATURY

Sukcesy

Drukuj

Historia

2011/2012
  • Marta Lesiak (IIIa) – finał wojewódzkiego konkursu „Powstania Śląskie 1919- 1921” (opiekun: mgr E. Bałdyga)
  • Jerzy Tamborek, Mateusz Masternak (IIIb) – okręgowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „Kazimierz Wielki i Jego Czasy” (opiekun: mgr R. Kawecki)

2010/2011
  • Jerzy Tamborek (IIb) – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach (opiekun: dr R. Kawecki)
  • Jerzy Tamborek (IIb), Jakub Terlecki (Ia) - II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach (opiekun: dr R. Kawecki)

2009/2010
  • Tomasz Dąbrowski, Wojciech Rutkowski, Michał Bilkiewicz, Maciej Kubiczek i Mateusz Aniołek - wyróżnienie w wojewódzkim konkursie organizowanym przez IPN „Pamięć o Katyniu” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów (opiekun: mgr E. Bałdyga)

2007/2008
  • Magdalena Ditmer -- 3 miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Historycznej (opiekun: mgr E. Bałdyga)
  • Aleksandra Rychlewska (IIIb), Julian Kotarba (IIIb), Kamil Rak (IIc), Paweł Maliszewski (IIc)- Olimpiada Historyczna – etap okręgowy (opiekun: dr . Kawecki)

2004/2005
  • Paweł Mielnik – IV miejsce w etapie wojewódzkim konkursu "Polska w Europie Europa w Polsce, opiekun: mgr Ewelina Bałdyga
  • Martyna Niemczyk – wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych "60-ta rocznica powstania ONZ", opiekun: mgr Ewelina Bałdyga

2003/2004
  • Paweł Mielnik – VI miejsce na szczeblu okręgowym w konkursie „Gdy byliśmy monarchią. Polska Piastów”

2001/2002
  • Angelika Kozłowska - III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Dąbrowa Górnicza wczoraj i dziś"; opiekun mgr Ewelina Bałdyga
  • Paulina Imiołek - III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Dąbrowa Górnicza wczoraj i dziś"; opiekun mgr Ewelina Bałdyga
  • Monika Seliga - III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Dąbrowa Górnicza wczoraj i dziś"; opiekun mgr Ewelina Bałdyga
  • Anna Czubrowska - II miejsce w konkursie literacko - historycznym "Wojciech Korfanty - człowiek który przywrócił Polsce Górny Śląsk" (opiekunowie: mgr Agnieszka Gajda i Andrzej Migalski)
  • Małgorzata Domin - wyróżnienie w konkursie literacko - historycznym "Wojciech Korfanty - człowiek który przywrócił Polsce Górny Śląsk" (opiekunowie: mgr Agnieszka Gajda i Andrzej Migalski)

2000/2001
  • Justyna Śliwa - I miejsce w konkursie "Polska i świat po upadku komunizmu" zorganizowanym przez Biuro Poselskie Barbary Imiołek - opiekun Andrzej Migalski
  • Wyróżnienie dla V LO w konkursie "Drogi do niepodległości Polski w XX wieku" - opiekun mgr Ewelina Bałdyga

1999/2000
  • Anna Bochenek, Agnieszka Zachwiej - zostały posłami do sejmu dzieci i młodzieży w Warszawie (opiekun mgr Ewelina Gąsiorowska)

1997/1998
  • Krzysztof Fudalej - XI miejsce w II etapie regionalnym Olimpiady Historycznej (opiekun Andrzej Migalski)
1994/1995
  • Krzysztof Fudalej - I miejsce w II etapie regionalnym Olimpiady Historycznej (opiekun mgr Dorota Rosińska)