Dzień Absolwenta

Tradycją naszej szkoły są już spotkania "Zamoyszczaków" z absolwentami. To niezwykła okazja do wymiany doświadczeń, rad życiowych dotyczących nauki, dorosłych przedsięwzięć. Ale także chwile wzruszenia dla byłych uczniów "Piątki" i nauczycieli wychowawców. Tak też było i w tym roku. 30.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole Agatę Widera-Burda i Michała Gadek. Między zaproszonymi absolwentami, a nasza młodzieżą wywiązała się ożywiona dyskusja, a zadawane pytania dotyczyły kierunku studiów, pracy zawodowej, predyspozycji artystycznych oraz wspomnień szkolnych. Dzień upłynął w serdecznej atmosferze. A żartobliwym opowieściom z zamierzchłej przeszłości nie było końca….Agata chodziła do klasy humanistycznej i kończyła szkołę w 2007r. Obecnie jest śpiewaczką operową w Filharmonii Częstochowskiej. Absolwentka ma na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne, prestiżowe nagrody, choć kariera artystyczna okupiona była i jest ciężką pracą, wyjazdami, wyrzeczeniami. Agata oczywiście zaśpiewała fragmenty partii operowych, aby zaprezentować swoje możliwości wokalne. Aczkolwiek "Hallelujah" Cohena zachwyciła i poruszyła wszystkich zebranych humanistów.

Natomiast Michał to absolwent z roku 1997 z klasy matematyczno-informatycznej. Można rzec "człowiek renesansu", bo posiada wiele talentów i pasji. Jest architektem, zgodnie ze swoim kierunkiem studiów, ale także grafikiem komputerowym i fotografem. Biega z tradycyjnym, starym aparatem na klisze głównie po uliczkach Wrocławia i utrwala to co ciekawe, przemijające, urokliwe. Najbardziej zebranych na sali "ścisłowców" zainteresował swoją fotoksiążką i animacjami w 3D.

Dziękujemy absolwentom za przybycie do naszej szkoły i zapraszamy kolejne, wielkie postaci V LO za rok!!!

Dzień Absolwenta

W piątek 28 października 2016 roku gościliśmy w szkole naszego absolwenta z 2001 roku Pana Piotra Nowotarskiego z klasy matematyczno- informatycznej, który zapoznał grupy rozszerzone z biologii i chemii ze swoją pracą. Od ukończenia studiów zajmuje się sprzętem medycznym do badań hematologicznych i biochemicznych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji np. dotyczących zależności pobierana i przewożenia próbek krwi a końcowym wynikiem i specyfiką wykonywanej pracy. Temat nie został wyczerpany, więc liczymy na kolejne spotkanie.

Dzień Absolwenta

W dniu 26.10.2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Absolwenta. Jak co roku gościliśmy absolwentów, którzy odnieśli sukces zawodowy i są znanymi postaciami na polu nauki, sztuki, gospodarki,   polityki. W tym roku swoimi osiągnięciami i  doświadczeniami podzielili się : Magdalena Tramer (Wysokrocka) oraz dr Dominika Siewniak-Maciuszek.

Magda związana jest z teatrem awangardowym, offowym, alternatywnym. Pracowała przy przedstawieniach w Kłodzku, Słupsku.  Aktualnie związała się z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz gra w filmach u boku znanych aktorów np. rola w „Gejszy”.  Nasza, dawna uczennica podzieliła się z nami ciekawymi wspomnieniami dotyczącymi swojej drogi zawodowej, pokazując zdjęcia z planów filmowych, teatralnych.

Dzień absolwenta w Zamoyskim

W dniu 29 października odbyło się spotkanie z absolwentami VLO w Dąbrowie Górniczej. Zaproszeni goście wysłuchali dwóch wykładów prowadzonych przez Pana Marcina Lisowskiego z zakresu logistyki oraz Tomasza Niecia z dziennikarstwa.Przybliżone zostały tajniki nowoczesnych technologii wykorzystywanych w dziennikarstwie oraz zagadnienia dotyczące logistyki i transportu produktu. Oba panele spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.