BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Powtarzamy nasz spektakl, czyli „Nędznicy” na deskach Pałacu Kultury Zagłębia

Ewa Pawik .

Co? W ramach imprezy „Dabrowa łączy pokolenia”.
Scenariusz przedstawienia „24601” został oparty na fragmentach powieści „Nędznicy” Wiktora Hugo oraz musicalu „Les Misérables”. W spektaklu losy Jeana i Javerta ujęte zostały w ich zasadniczym kształcie, dzięki czemu dzieło teatralne zachowuje ducha i przesłanie literackiego pierwowzoru.

Gdzie? Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy? 16 kwietnia 2019 r., o godz. 18.00.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik
Współorganizator: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wstęp wolny.
Nieodpłatne wejściówki będą dostępne w sekretariacie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej oraz w Pałacu Kultury Zagłębia Dąbrowie Górniczej.

Premiera spektaklu „24601” odbyła się 14 marca 2019 roku w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Interpretacja XIX-wiecznego tekstu przez młodych ludzi okazała się sukcesem i została nagrodzona owacjami na stojąco.

Spektakl powstał w celach edukacyjnych i jest zwieńczeniem cyklicznych spotkań Szkolnego Koła Teatralnego Prima Sort.