BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Profilaktyczny spektakl teatralny

Ewa Pawik .

W dniu 30 listopada 2018 roku w naszej szkole gościliśmy pana Piotra Ślęzaka – realizatora działań profilaktycznych i dramowych, związanego z grupą ALPMIM Interwencja Artystyczna działającą w Krakowie. Pan Piotr Ślęzak skierował do młodzieży spektakl pt. „Przyszłość?”, w którym poruszony został nie tylko problem negatywnych skutków różnego typu uzależnień, ale także zagadnienia realiów rynku pracy oraz wyborów dróg życia przez młodych ludzi. Uczniowie, na pytanie, co zachwyciło ich w spektaklu najbardziej, odpowiedzieli, że była to prawda – treści i emocji oraz pozytywna konkluzja, że dzięki własnemu zaangażowaniu w podjęte działania są w stanie osiągnąć bardzo dużo. Składamy serdeczne podziękowania panu Piotrowi Ślęzakowi za inscenizację spektaklu, a pracownikom Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej za współorganizację wydarzenia.