BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Teatr cieni, czarny teatr, chór, akordeon i choreografia – po prostu wielki sukces spektaklu "Dzieje córki Tewjego"

Ewa Pawik .

pkz logo          prima sort logo

Kolejny spektakl przygotowany przez SKT Prima Sort i zagrany w dniu 14 marca 2018 roku w ramach Święta Szkoły zgromadził na widowni największej z sal Pałacu Kultury Zagłębia komplet widzów i został nagrodzony owacjami na stojąco. Tym razem zmierzyliśmy się z inscenizacją spektaklu opartego na motywach musicalu „Skrzypek na dachu” oraz powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema.


Współorganizatorem spektaklu był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Przedstawienie realizowane było także w ramach programu Erasmus Plus i częściowo finansowane z tego programu. Warto wspomnieć, że SKT Prima Sort starało się wzbogacić paradygmat teatru dramatycznego dodatkowymi środkami ekspresji: magią teatru cieni oraz tajemnicą czarnego teatru, grą świateł i projekcją materiałów wizualnych. Inscenizację urozmaicił także taniec, zarówno w parach, jak i w grupach oraz tło muzyczne – nie zabrakło solowych partii śpiewanych oraz wykonań chóralnych, a nawet gry na akordeonie.
Obsada: Liliana Jagiełło, Karolina Dej, Maciej Kokot, Alicja Gajda, Sandra Duś, Julia Rzeplińska, Alicja Burzyńska, Marika Słabosz, Patrycja Lis, Katarzyna Chojowska, Jakub Kaczmarzyk, Mateusz Kołton, Michał Siwiec, Gabriel Czyż, Alicja Witkoś, Marta Czajkowska, Olga Matuszek, Karolina Cieśla, Igor Stańczyk, Patryk Hajniak, Maciej Malik, Martyna Węgrecka, Pola Makowska, Sonia Brzeszcz, Klaudia Gardzińska, Patrycja Gąsowska, Aleksandra Klich, Urszula Śliwka, Alicja Andrejczuk, Weronika Mazur, Wiktoria Nowek, Weronika Gorczyca, Daria Wójcicka, Maja Wylężek
Współpraca w realizacji światła: Katarzyna Czekaj, Michał Siwiec
Kostiumy: Paulina Laskowska, Ewa Pawik
Materiały filmowe: Karina Mucha
Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik
W imieniu moich aktorów i własnym serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie na spektakl oraz za wszystkie gratulacje skierowane pod naszym adresem. A dowodem na ogromny sukces przedstawienia są recenzje zamieszczone przez widzów w przestrzeni internetowej, których przykłady zamieszczam obok zdjęć.