BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Szkolne Koło Teatralne Prima Sort zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Ewa Pawik .

We wtorek 21 listopada 2017 roku po raz kolejny w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Szkolne Koło Teatralne Prima Sort składające się z uczniów naszego liceum. Ponowna inscenizacja sztuki Izabeli Degórskiej "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" będzie odpowiedzią na ogromne zainteresowanie czarną komedią ze strony widzów.

Spektakl został przygotowany w budynku szkoły, a dzięki udostępnieniu sali teatralnej Pałac Kultury Zagłębia stał się współorganizatorem przedsięwzięcia. Spotkanie z szerokim gronem publiczności i występ na dużej scenie mają na celu podwyższenie poziomu artystycznego prezentowanego spektaklu, inspirowanie zespołu teatralnego do dalszej twórczej działalności oraz podniesienie umiejętności aktorskich młodych ludzi.

Inscenizacja powstała w celach edukacyjnych, bo – jak wiadomo – zajęcia artystyczne stanowią istotną sferę pracy dydaktyczno-wychowawczej – podkreśla reżyser przedstawienia i opiekun SKT Prima Sort pani Ewa Pawik. Młodzi ludzie należący do grupy, dla których teatr nie jest profesją, uprawiają go z zamiłowaniem, niekomercyjnie, czasami nawet kosztem wyrzeczeń. Teatr ich jednoczy, tworzy zespół, stając się lekcją współpracy, wzajemnego zaufania i odpowiedzialności. To także często walka z własnymi słabościami i jednocześnie dążenie do wyrażenia siebie. Dla nas wszystkich teatr to radość tworzenia.

Zaskakujące przedstawienie „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, odczytane zostało przez grupę jako groteskowy obraz rzeczywistości, która nas otacza. Na zdjęciach: próba przed spektaklem. Autor zdjęć: Konrad Tułak.