BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Ukryte życie kukły, jawajki i marionetki

Ewa Pawik, Jadwiga Chudzik .

22 października 2018 r. grupa młodzieży z SKT Prima Sort wzięła udział w zajęciach dotyczących budowy i animacji lalek w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Spotkanie prowadziła pani Joanna Rząp – na co dzień aktorka, a w czasie zajęć z młodzieżą – przewodnik po tajnikach sztuki scenicznej. Zobaczyliśmy m.in. pracownię plastyczną – jedno z najciekawszych i najbardziej zaskakujących miejsc oraz „sypialnię lalek”, czyli rekwizytornię, gdzie zgromadzone są wspaniałe, unikatowe egzemplarze, które grały w teatrze w czasach, gdy dyrektorem był jeszcze Jan Dorman. Wysłuchaliśmy także opowieści o życiu aktorów i tajemnicach teatru. Dzięki temu pasjonującemu spotkaniu mogliśmy doświadczać i poznawać tę istotną dla nas dziedzinę sztuki.