BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Posłuchać i zobaczyć, czyli magia teatru

Ewa Pawik .

4 listopada 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w prelekcji na temat wpływu teatru na osobowość młodego człowieka. Spotkanie prowadziła pani Bogumiła Kurcab-Karkoszka – teatrolog, kierownik Pracowni Profilaktyki i Współpracy ze Środowiskiem działającej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wykład został zorganizowany w wyjątkowej oprawie – na widowni Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. W tym dniu obejrzeliśmy także spektakl pt. „Miłość do trzech pomarańczy” na motywach baśni Carla Gozziego.  Sztuka w reżyserii Zbigniewa Głowackiego inspirowana była włoską komedią dell’arte, a gra z konwencją polegała m.in. na wprowadzeniu do dialogów bohaterów elementów gwary śląskiej i scen z udziałem lalek.