BANER3

Szkolne Koło Teatralne Prima Sort laureatem Wojewódzkiego Konkursu 1,2,3 – Polska! zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach

Ewa Pawik .

- To konkurs niezwykle dla nas ważny. Wzięło w nim udział blisko 300 uczniów z 84 szkół z województwa śląskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 15 spotów – powiedziała pani Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty w czasie gali finałowej w dniu 19 listopada 2018 roku.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 123-sekundowego spotu promującego wartości, dzięki którym możliwe stało się odzyskanie niepodległości i odbudowanie zjednoczonego państwa pomimo 123 lat niewoli.

Pani Urszula Bauer zwróciła ponadto uwagę na cele konkursu: m.in. połączenie tradycyjnie rozumianego patriotyzmu (dumy z własnej ojczyzny, poszanowania dorobku kulturowego Polski) z obecnością młodych ludzi w mediach społecznościowych i umiejętnościami o charakterze multimedialnym.

Wydarzenie objęła swym honorowym patronatem pani Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Konkurs miał przebieg dwuetapowy:I – etap rejonowy (zorganizowany przez poszczególne delegatury) i II – etap wojewódzki (zorganizowany przez Wydział Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach). Nasze Szkolne Koło Teatralne zajęło III miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Spot przygotowali: Zuzanna Rząp (1a), Alicja Burzyńska (2a), Patryk Haniak (2a), Urszula Śliwka (2a) i Maciej Kokot (3c). Opiekunem uczniów była pani Ewa Pawik.