BANER3
Drukuj

SKT Prima Sort finalistą Teatralnych Crash Testów 2017

Ewa Pawik – opiekun SKT Prima Sort .

prima sort logo

Mamy przyjemność poinformować, że SKT Prima Sort to jedna z kilku grup i jedyne szkolne koło teatralne zakwalifikowane do udziału w części finałowej ogólnopolskich konfrontacji teatralnych Teatralne Crash Testy 2017. Wszystkie inne zespoły to teatry amatorskie osób dorosłych, formacje z wieloletnim stażem scenicznym i bogatym dorobkiem artystycznym. Oto ich nazwy: Teatr Ab Intra z Krakowa, Słuchacze Studia Aktorskiego Teatru Wit-Wit z Gliwic, 5 Twarzy Krzysia z Jaworzna, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. z Tychów, Teatr Epidemia z Bierunia, Teatr Granda z Bielska-Białej. Jak powiedział nam jeden z organizatorów, na konkurs wpłynęło ok. 40 zgłoszeń z całej Polski, nawet z Pomorza. Występy oceniało profesjonalne Jury: pan Adam Radosz, pan Artur Szczęsny i pan Michał Skiba. Miejsce w finale zapewnił naszej grupie spektakl "Dziwne przypadki" na podstawie "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa (scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik). Dla naszej młodej formacji ta oryginalna konfrontacja, która odbyła się 2 grudnia 2017 roku w MDK "Koszutka" w Katowicach, stanowiła przestrzeń wymiany doświadczeń artystycznych, pozwoliła nam zawrzeć znajomość z innymi pasjonatami teatru. Konkursowi towarzyszyły warsztaty, które poprowadził pan Marek Kościółek. SKT Prima Sort mogło dokonać zderzenia swojej wizji teatru z repertuarem innych twórców amatorskiego ruchu teatralnego. I choć spotkanie trwało ponad 12 godzin, dla miłośników teatru z SKT Prima Sort było prawdziwą ucztą sceniczną.