BANER3
Drukuj

Olga Matuszek indywidualnym pierwszym obrońcą Teatralnych Crash Testów

Ewa Pawik – opiekun SKT Prima Sort .

prima sort logo                              adt logo 17

Olga Matuszek (3b) pokonała wszystkich aktorów amatorskich grup teatralnych biorących udział w ogólnopolskich konfrontacjach scenicznych, zdobywając tym samym tytuł indywidualnego pierwszego (i w tej edycji jedynego) obrońcy Teatralnych Crash Testów 2017. W części finałowej starcia teatralnego SKT Prima Sort dokonało inscenizacji tekstu "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" Izabeli Degórskiej (prawa autorskie do w/w sztuki reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru w Warszawie). W przedstawieniu Olga zagrała główną rolę, czyli postać Zofii Stachurskiej, która stara się otruć swego męża. Dowodem uznania dla talentu Olgi były gratulacje, jakie można było usłyszeć od innych uczestników konkursu po występie (np. ktoś powiedział: "Byłaś autentyczna od początku do końca"), ale także propozycje, aby Olga dołączyła do ich zespołów amatorskich zaraz po ukończeniu liceum. W naszym spektaklu, inscenizowanym w części finałowej, udział wzięli także: Gabriel Czyż, Maciej Kokot, Agnieszka Sitko, Marta Czajkowska, Karolina Cieśla, Alicja Witkoś, Mateusz Kołton, Karolina Dej, Marta Matusiak, Zuzanna Bogdziun, Michał Siwiec, Patrycja Trząska, Aleksandra Papaj, Dominika Solmińska, Liliana Jagiełło i Katarzyna Czekaj. Wszyscy byliście wspaniali! Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które dołożyły starań, abyśmy mogli zaprezentować nasze przedstawienie. Jednocześnie składam słowa podziękowania pani Izabeli Degórskiej za wyrażenie zgody na inscenizację sztuki.