BANER3

Szachy w Zamoyskim

24 października w naszej szkole odbyły się Miejskie Eliminacje Szkół Gimnazjalnych w szachach. Nad przebiegiem całości zawodów czuwał Dyrektor SP 21 Pan Dariusz Proksa, natomiast sędzią była nasza uczennica Kornelia Tryjańska. Zawody przeprowadzone zostały na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika. Ostatecznie, po zaciętych pojedynkach, I miejsce wywalczyła drużyna z SP 21, na II miejscu uplasowali się zawodnicy z SP 8, natomiast III miejsce zdobyli uczniowie z SP 29. Zwycięskie zespoły uzyskały awans do kolejnego (rejonowego) etapu rozgrywek.

Wielki sukces naszej szachistki – Kornelii Tryjańskiej!!!

W dniu 18 grudnia 2017 r. w Spodku w Katowicach odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach, w których brało udział ponad 1400 zawodników. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIc – Kornelia Tryjańska. Rozgrywki odbywały się w systemie szwajcarskim i składały się z 7 rund, przy czym każdy zawodnik musiał rozegrać partię szachów w ciągu 10 minut (przekroczenie limitu czasu skutkowało przegraną). Kornelia wygrała 4 z 7 partii co uplasowało Ją na 6 miejscu w Polsce! Wszyscy gratulujemy jej sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw ! Warto przypomnieć, że na początku roku szkolnego w naszej szkole odbyły się dwa drużynowe turnieje szachowe (miejski oraz rejonowy), które udało się zorganizować przede wszystkim dzięki zaangażowaniu Kornelii i jej taty – Ireneusza Tryjańskiego oraz nauczycieli wf - Tadeusza i Włodzimierza Duliasów. Pan Ireneusz udostępnił nam odpowiednią ilość szachownic i zegarów niezbędnych do przeprowadzania zawodów, natomiast nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała m.in. Kornelia posiadająca uprawnienia sędziowskie. Drużyna naszej szkoły prowadzona przez T. Duliasa w składzie: Kornelia Tryjańska, Monika Morawska, Michał Ćmak i Michał Pawlak zakwalifikowała się do zawodów rejonowych, w których ostatecznie zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!