BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Szczawnica 2017

Kaczmarska Martyna, Agnieszka Jarzynka .

W dniach od 13 do 17 lutego odbyło sie zimowisko w Szczawnicy. Brali w nim udział uczniowie I, II i III klas. Cześć osób po raz pierwszy spróbowało swoich sił na snowboardzie. Wśród uczestników zimowiska nie brakowało również  narciarzy. Po długiej jeździe na stoku można było ogrzać sie w karczmie i napić gorącej herbaty. Popołudniami uczniowie wraz z opiekunami odwiedzali kawiarnie i lokalna pijalnie wód mineralnych, a także odbywali długie spacery po lokalnych szlakach. 

Drukuj

Zimowisko 2014

Marta Staroń .

Przepraszam, że tak długo to trwało i ten artykuł pojawia się tak późno jednakże pomiędzy praniem, prasowaniem i rozpakowywaniem rzeczy po najlepszym na świecie zimowisku miałam mało czasu. W tym roku wybór miejsca nie był trudny. Padło na piękną Szczawnicę.    
23 lutego wszyscy zwarci i gotowi ruszyliśmy na długo oczekiwany wyjazd. Zaraz po przyjeździe do hotelu położonym w samym centrum miasta i  przy wyciągu narciarskim, rozpakowaniu się i omówieniu regulaminu wycieczki poszliśmy na spacer zapoznawczy po Szczawnicy. Następnego dnia po pysznym śniadanku ruszyliśmy na podbój miejscowego stoku. Mimo nie zawsze korzystnych warunków bawiliśmy się przednio, czego nie można powiedzieć o poturbowanych przez nas miejscowych narciarzach. Każdego dnia szkoliliśmy umiejętności pod okiem naszych wszechstronnie uzdolnionych opiekunów, którzy swoim poczuciem humoru i zdobytą przez lata techniką potrafili nauczyć najmniej umiejętnego ucznia szusować niczym Justyna Kowalczyk. Popołudniami wychodziliśmy na spacery m.in. do pijalni wód zdrowotnych. Niektóre wody potrafiły wykręcić nam twarze lepiej niż świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Jednak najbardziej wyczekiwane były przez nas wieczory dostarczające niezliczonej ilości wrażeń. Po wypiciu hektolitrów napoju Costa- czerwony grejpfrut, zjedzeniu setek paczek Laysów ostre chilli i wysłuchaniu kilkugodzinnych audycji piosenki "TańczTańcz" powróciliśmy do trudnej, szarej rzeczywistości. I mimo bólu gardła, zakwasów i zaległości w szkole na pewno wrócimy tam za rok.  

Drukuj

Zimowisko 2012

.

W dniach 15-20.01.2012r. odbyło się zimowisko w Szawnicy. Wielu z nas po raz pierwszy spróbowało swoich sił na wymagającym stoku. Niektórym szło lepiej, innym gorzej, ale na szczęście instruktorzy zawsze służyli pomocą. Prawie każdego wieczoru bawilismy się na dyskotece, a poźniej integrowaliśmy się z resztą obozowiczów. Narastające zmęczenie, z każdym dniem dawało się coraz bardziej we znaki wszystkim naciarzom i snowboardzistom, lecz nikt się nie poddawał. Każdego dnia ulepszaliśmy technikę jazdy, osiągając PRAWIE perfekcję.
Wyjazd dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i wspaniałych wspomnień. ;-)