Zwycięstwo!

Martyna Żmija .

Nowy rok szkolny trwa, ale wróćmy jeszcze pamięcią do poprzedniego, w którym wiele się wydarzyło.
Nasze dziewczyny zajęły I miejsce we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Górniczej w roku szkolnym 2016/2017, uzyskując w sumie 340 punktów. Zawody obejmowały 13 dyscyplin. W rywalizacji pokonaliśmy m.in.: Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego. Zawodniczki przygotowywał prof. Włodzimierz Dulias.

tabela wyników zwyciestwo 17 18

Dziewczyny górą!

Martyna Żmija .

Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale warto wspomnieć o tym, co wydarzyło się w poprzednim. A mamy się czym pochwalić. Nasza szkolna drużyna koszykarska dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych zarówno w miejskich jak i w rejonowych rozgrywkach. Trzeba nadmienić, że na poziomie rejonowym nasze dziewczyny pokonały wszystkie drużyny z powiatu będzińskiego, zdobywając tym samym 2 miejsce. Brawo dziewczyny i oby tak dalej!

Sara Bagińska
Klaudia Czarnecka
Klaudia Dawid
Karolina Dydak
Paulina Habinka
Paulina Kozon
Natalia Maj
Oliwia Mazur
Iwona Micuła
Magdalena Niewiadomska
Katarzyna Rycąbel
Weronika Sroczyńska
Kinga Stefanów

Dzień Sportu w Zamoyskim

Sławomir Kozieł .

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia Sportu, który odbył się 7 czerwca w naszej szkole. Uczniowie mogli drużynowo rywalizować w streetball’u, grze w bule, darcie, piłce nożnej i siatkówce, a także w indywidualnym turnieju szachowym. Dodatkową atrakcją dzisiejszego dnia był konkurs kulinarny na najlepszy koktajl przyrządzony przez poszczególne klasy.

Pływanie – dziewczęta

Grażyna Gabryel .

Skład drużyny:
Dąbrowska Daria, Łojewska Aleksandra, Łakomik Zuzanna, Rynkowska Weronika, Olszewska Katarzyna, Simsak Klaudia, Grębosz Marta, Matusiak Marta

III miejsce – o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej 2016/17

plywanie dziewczeta

Królewska gra w Zamoyskim

Sławomir Kozieł .

07.04.2017 r. w naszym Liceum odbyły się po raz pierwszy Indywidualne Szachowe Rozgrywki Uczniów Szkół Gimnazjalnych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy, zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty.
Turniej został zdominowany przez uczniów z Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. I tak odpowiednio Jakub Kubiczek zajął I miejsce, Ewa Sindera II, a Jarosław Roznowski III. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody ufundowane przez Laserhouse Sosnowiec, Wyższą Szkołę Biznesu, Urząd Miejski w DG - Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz V LO. Sędzią zawodów była uczennica Zamoyskiego – Kornelia Tryjańska z klasy 1c. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy.

Pływanie – chłopcy

Grażyna Gabryel .

Skład drużyny:
Waliczek Jakub, Śliwa Patryk, Zandecki Krzysztof, Berezka Piotr, Wolski Tomasz, Siwiec Michał, Plutecki Jakub, Cisowski Błażej, Berezka Adam, Janicki Bartosz

III miejsce – o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej 2016/17

plywanie chlopcy