Orientacja sportowa

Nasze dziewczęta zdobyły wszystko co było do zdobycia !!!

Rywalizacja w biegach na orientację rozpoczęła się od eliminacji miejskich i rejonowych, w których drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Prusakowska, Weronika Rynkowska, Klaudia Czarnecka i Natalia Milej zdeklasowała rywalki z innych szkół zajmując I miejsce. Oczywiście dało im to awans do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Jastrzębiu Zdrój 24 maja 2018 r.

Nasi piłkarze na podium

17 kwietnia 2018 roku drużyna piłkarska chłopców z naszego liceum walczyła o awans do finału miasta w piłce nożnej. Po zaciętym meczu z Zespołem Szkół Ekonomicznych wygraliśmy 4:0, a w drugi meczu z Zespołem Szkół Sportowych padł remis 3:3. Dało nam to pierwsze miejsce w grupie i awans do finału, w którym 24 kwietnia zmierzyliśmy się z trzema szkołami (TZN, II LO, ZST). Graliśmy system każdy z każdym. Finałowa rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wygraliśmy jeden z trzech meczy, co pozwoliło nam zająć 3 miejsce w mieście. To ogromny sukces naszych piłkarzy. Gratulujemy trenerowi Pawłowi Tomczykowi i całej drużynie, która występowała w składzie: Michał Kowynia, Filip Kula, Jakub Gola, Oskar Mazanek, Jędrzej Piaskowski, Tomasz Wolski, Jakub Skutnik, Dawid Podlasin, Mateusz Wysokiński, Adrian Wójcik, Patryk Śliwa, Tymoteusz Gruszka, Karol Siata, Oskar Justyniarski.

pilkarze na podium 18

Badminton - kolejny sukces sportowy naszych uczniów!

Weronika Mordziołek .

W Drużynowych Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej Szkół Ponadgimnazjalnych w badmintonie nasi zawodnicy spisali się na medal. Zarówno drużyny dziewcząt jak i chłopców pokazały wysoki poziom swoich umiejętności zajmując II miejsce w mieście, co cało im awans  do zawodów rejonowych. W skład obu drużyn weszli: Dzienis Aleksandra, Kaczer Paulina, Rzeplińska Julia, Kowynia Michał i Piątek Adrian.

W dniu 15.03.2018 odbyła się Rejonowa Licealiada w kategorii badminton drużynowy chłopców i dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji zespół chłopców poszerzony o Sebastiana Baczewskiego wywalczył II miejsce, natomiast dziewczęta miejsce III w rejonie.

Opiekunem obu drużyn jest Tadeusz Dulias.

Życzymy kolejnych sukcesów!

Sukcesy koszykarek

Nasza szkolna drużyna koszykarska odniosła ostatnio wiele sukcesów w rozgrywkach grupowych w koszykówce dziewcząt. Ma za sobą trzy wygrane mecze: wynikiem 7 punktów przewagi z I LO - ich najgroźniejszym przeciwnikiem, okupione krwią zwycięstwo z TZN-em wynikiem 38:10 oraz potyczka z III LO z miażdżącą przewagą 62:19. Jest się czym pochwalić! Życzymy Wam samych trafionych rzutów oraz niech moc będzie z Wami, dziewczyny!

Kraulem po chwałę

Jeszcze w listopadzie nasza szkoła stanęła w szranki w półfinałach Wojewódzkiej Licealiady Chłopców oraz Dziewcząt w dyscyplinie pływanie drużynowe. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny zdobyli w swoich kategoriach 2 miejsce. Gratulujemy!

Zwycięstwo!

Martyna Żmija .

Nowy rok szkolny trwa, ale wróćmy jeszcze pamięcią do poprzedniego, w którym wiele się wydarzyło.
Nasze dziewczyny zajęły I miejsce we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Górniczej w roku szkolnym 2016/2017, uzyskując w sumie 340 punktów. Zawody obejmowały 13 dyscyplin. W rywalizacji pokonaliśmy m.in.: Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego. Zawodniczki przygotowywał prof. Włodzimierz Dulias.

tabela wyników zwyciestwo 17 18

Dziewczyny górą!

Martyna Żmija .

Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale warto wspomnieć o tym, co wydarzyło się w poprzednim. A mamy się czym pochwalić. Nasza szkolna drużyna koszykarska dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych zarówno w miejskich jak i w rejonowych rozgrywkach. Trzeba nadmienić, że na poziomie rejonowym nasze dziewczyny pokonały wszystkie drużyny z powiatu będzińskiego, zdobywając tym samym 2 miejsce. Brawo dziewczyny i oby tak dalej!

Skład drużyny:

Sara Bagińska
Klaudia Czarnecka
Klaudia Dawid
Karolina Dydak
Paulina Habinka
Paulina Kozon
Natalia Maj
Oliwia Mazur
Iwona Micuła
Magdalena Niewiadomska
Katarzyna Rycąbel
Weronika Sroczyńska
Kinga Stefanów

Dzień Sportu w Zamoyskim

Sławomir Kozieł .

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia Sportu, który odbył się 7 czerwca w naszej szkole. Uczniowie mogli drużynowo rywalizować w streetball’u, grze w bule, darcie, piłce nożnej i siatkówce, a także w indywidualnym turnieju szachowym. Dodatkową atrakcją dzisiejszego dnia był konkurs kulinarny na najlepszy koktajl przyrządzony przez poszczególne klasy.

Pływanie – dziewczęta

Grażyna Gabryel .

Skład drużyny:
Dąbrowska Daria, Łojewska Aleksandra, Łakomik Zuzanna, Rynkowska Weronika, Olszewska Katarzyna, Simsak Klaudia, Grębosz Marta, Matusiak Marta

III miejsce – o Mistrzostwo Dąbrowy Górniczej 2016/17

plywanie dziewczeta

Królewska gra w Zamoyskim

Sławomir Kozieł .

07.04.2017 r. w naszym Liceum odbyły się po raz pierwszy Indywidualne Szachowe Rozgrywki Uczniów Szkół Gimnazjalnych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy, zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty.
Turniej został zdominowany przez uczniów z Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. I tak odpowiednio Jakub Kubiczek zajął I miejsce, Ewa Sindera II, a Jarosław Roznowski III. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody ufundowane przez Laserhouse Sosnowiec, Wyższą Szkołę Biznesu, Urząd Miejski w DG - Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz V LO. Sędzią zawodów była uczennica Zamoyskiego – Kornelia Tryjańska z klasy 1c. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy.