Puchar Prezydenta RP

Sławomir Kozieł .

Podczas tegorocznej XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla najaktywniejszej drużyny poprzedniej Paraspartakiady otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu. Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia!

Puchar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Sławomir Kozieł .

puchar paraspOd 2008 roku drużynie, która zdobyła największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej, a w poprzednich edycjach Paraspartakiady nie otrzymała tego wyróżnienia, przyznawany jest Puchar Prezydenta RP.

W kolejnych latach Puchar Prezydenta RP otrzymały następujące instytucje:

2008
Specjalny  Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej (za trzykrotne zajęcie pierwszego miejsca w Paraspartakiadzie)

Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Bytomiu

2010
Stowarzyszenie Neuron Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym Dąbrowa Górnicza

2011
Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu (1 miejsce w dwóch kategoriach wiekowych w poprzedniej Paraspartakiadzie)

Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach.

Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie

2015
Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Karola Wojtyły w Mysłowicach