BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Integracja szkolna

.

Szkoła jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W latach 2003/2004 do 2011/2012 funkcjonowały oddziały integracyjne, do których uczęszczali uczniowie niepełnosprawni. Aktualnie szkoła przyjmuje uczniów niepełnosprawnych do wszystkich oddziałów na zasadach zgodnych z regulaminem rekrutacji obowiązującym wszystkich kandydatów.

Wyjazd do Rzymu

W listopadzie 1999 roku nasza młodzież oraz dwóch nauczycieli wyjechało do Rzymu. Punktem centralnym tego wyjazdu było osobiste spotkanie z Ojcem św. Janem Pawłem II, który pozdrowił i pobłogosławił nasze liceum. Wyjazd odbył się dzięki pomocy księdza biskupa Adama Śmigielskiego ordynariusza diecezji sosnowieckiej.

integraqcja szkolna 17 18

zobacz więcej zdjęć

 

W 2005 roku po raz kolejny udaliśmy się do Rzymu. Odwiedzając Wieczne Miasto spotkaliśmy się z ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej Hanną Suchocką oraz Michałem Radlickim. Najważniejszym punktem wyjazdu było spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, który serdecznie pozdrowił całą społeczność naszej szkoły.. Oprócz Rzymu zwiedziliśmy Monte Cassino, Asyż oraz Wenecję.

integracja szkolna 17 18 1

zobacz więcej zdjęć

Wyjazd do Lourdes

W 2000 roku udaliśmy się do Lourdes we Francji. Po drodze odwiedziliśmy Włochy oraz Niemcy, duże wrażenie zrobił na naszej młodzieży Paryż ze swoim wdziękiem. Wyjazd ten zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej.

integracja szkolna 17 18 2