BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Zamoyski organizatorem XVI Paraspartakiady Śląska i Zagłębia

Sławomir Kozieł .

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem i galerią zdjęć z Paraspartakiady umieszczonych na portalu naszemiasto.pl:


Tegoroczna, XVI już Paraspartakiada Śląska i Zagłębia tradycyjnie miała miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej. W czwartek gościło tutaj aż 366 sportowców z 37 szkół i ośrodków z całego woj. śląskiego. Nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, czyli Dąbrowy Górniczej, ale przyjechało też wiele innych drużyn, m.in. z Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Łaz, Gołuchowic, Cieszyna, Gliwic, Zabrza, Tarnowskich Gór, Katowic, Mysłowic, Jaworzna, Chrzanowa, Częstochowy, Radwanowic i Bytomia.

Nie zabrakło więc wielu sportowych konkurencji, w tym toru przeszkód, rzutów do kosza, czy rzutów do tarczy. Na początku zapłonął także specjalny znicz, a okazały puchar od prezydenta RP Andrzeja Dudy, za zwycięstwo w ubiegłorocznej rywalizacji odebrała Joanna Pniok, dyrektor Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im Karola Wojtyły w Mysłowicach. – To dla nas wielkie wyróżnienie, a puchar będzie zajmował u nas honorowe miejsce – stwierdziła Joanna Pniok.

Najstarszą uczestniczką Paraspartakiady była 80-letnia Józefa Krzemień, na co dzień podopieczna Dziennego Domu Senior-Wigor w Dąbrowie Górniczej. – Jestem na takiej imprezie pierwszy raz, ale bardzo mi się tu wszystko podoba. Dzieje się wiele, a rywalizacja sportowa sprawia, że każdy ma tu równe szanse – podkreśliła pani Józefa. – Pani Józefa jest osobą pogodną, ciekawą życia, dlatego zdecydowaliśmy, że sobie poradzi i weźmie udział w Paraspartakiadzie. No i jak widać idzie jej całkiem dobrze – przyznała Ewa Pieczykolan, opiekunka i rehabilitantka w Dziennym Domu Senior-Wigor.

Wszystkim dobrej zabawy życzył prezydent Dąbrowy Górniczej, Zbigniew Podraza: - Wrażenia na pewno będą bardzo duże. Życzę Wam, żeby wszystkie te konkurencje sprawiały Wam wiele radości i pozostało potem wiele miłych wspomnień po dzisiejszym dniu. Mamy tu wspaniałych sportowców z drużyny koszykówki MKS Dąbrowa Górnicza, którzy będą Wam towarzyszyć w zabawie.

Rywalizację sportową umilały występy artystyczne zespołu Gimone, działającego przy Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu.

Na widowni nie zabrakło przedstawicieli m.in. władz samorządowych, duchowieństwa, policji, Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Na najlepsze zespoły czekały nagrody (dla zwycięzcy czek na 2 tys. zł) oraz puchary. Tak naprawdę najważniejszy był jednak sam udział w tak wyjątkowej imprezie.

Organizatorami Paraspartakiady 2015 byli: V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Patronat nad Paraspartakiadą 2015 objęli: ks. dr Grzegorz Kaszak – biskup sosnowiecki, Stanisław Faber – Śląski Kurator Oświaty, Zbigniew Podraza –prezydent Dąbrowy Górniczej. Impreza dofinansowana jest z funduszów PFRON-u i Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. (P. Sobierajski)


Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej Paraspartakiady, a zwłaszcza wolontariuszom z naszego Liceum, Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej i  I LO w Będzinie wraz z opiekunami, serdecznie dziękujemy!!!

Więcej zdjęć na portalu naszemiasto.pl:
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/paraspartakiada-2015-udana-zabawa-w-hali-centrum-dzialo-sie,3582685,artgal,t,id,tm.html