BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

Sławomir Kozieł .

28 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej, z udziałem blisko 500 zawodników z 50 ośrodków z województw śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego, odbyła się XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.

logo ok

Głównymi organizatorami tego integracyjnego przedsięwzięcia są: Stowarzyszeniem Neuron, Duszpasterstwem Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, dąbrowski CSiR oraz nasze Liceum. Honorowy patronat nad Paraspartakiadą, jak co roku obejmują: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, który dodatkowo w tym roku ufundował dla wszystkich uczestników okolicznościowy tort, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Marcin Bazylak, który przyznał specjalną nagrodę Stowarzyszeniu „Koniczynka” z Władysławowa (ośrodka, który pokonał największą odległość, blisko 400 km, aby uczestniczyć w Paraspartakiadzie). Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymały go Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze im. Ks. L. Markiefki Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Katowicach. W klasyfikacji generalnej, po raz drugi z rzędu, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach.

Wszystkim organizatorom, uczestnikom, zespołowi tanecznemu Elastic, wolontariuszom z Zamoyskiego, i SP nr 8 w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia na XX Jubileuszowej Paraspartakiadzie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

https://www.dabrowa-gornicza.pl/galerie/xix-paraspartakiada-slaska-i-zaglebia-osob-niepelnosprawnych/

http://diecezja.sosnowiec.pl/?skelMod=ModNews&nid=3030

http://dabrowa.pl/DG_FOTO_ALBUM/ALBUM/ROK_2018/11_LISTOPAD/20181128_A/index.html