BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

(foto Dziennik Zachodni, CSiR, Dariusz Nowak) .

5 grudnia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbyła się XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Wzięło w niej udział blisko 400 zawodników z 39 ośrodków z województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego. Tradycyjnie już na początku Paraspartakiady nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego, a potem przez kilka godzin trwała dobra zabawa, występy artystyczne i zawody sportowe. Głównym organizatorem tego integracyjnego przedsięwzięcia jest, poza Stowarzyszeniem Neuron i Duszpasterstwem Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, nasze Liceum oraz dąbrowski CSiR, a honorowy patronat, jak co roku obejmują nad Paraspartakiadą: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza. Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymał go Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana de La Salle w Częstochowie. W klasyfikacji generalnej tym razem zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach. Wszystkim organizatorom, uczestnikom, wolontariuszom z Zamoyskiego, I LO w Będzinie i SP nr w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.