BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Pracownia chemiczna otwarta !!!

Admin .

21 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie pracowni chemicznej w naszej szkole. Jej powstanie wiąże się ściśle z I edycją Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego. Na jego realizację w 2017 roku dyrektor szkoły przeznaczyła 10 000 zł. Młodzież mogła pracować nad swoimi pomysłami i zbierać dl nich podpisy poparcia. I tak finalnie spośród 8 projektów, zgłoszonych przez uczniów i zweryfikowanych przez komisję, zwyciężył (z ponad 40% poparciem) w powszechnym głosowaniu pomysł utworzenia pracowni chemicznej. Tworzyła się ona w kilku etapach. W lutym 2017 roku rozpoczęły się prace remontowe (podłączenie wody, modernizacja instalacji elektrycznej, montaż wentylacji), następnie zakupiono dygestorium – wyciąg laboratoryjny (czerwiec 2017 r.). W listopadzie dokonano zakupu odczynników chemicznych niezbędnych do funkcjonowania pracowni. Uroczystego otwarcia dokonał I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Marcin Bazylak wraz z Panią Dyrektor Anną Ornat i przedstawicielem społeczności uczniowskiej Patrycją Gawor z klasy biologiczno-chemicznej. Po prezentacji doświadczeń chemicznych, w swoim słowie prezydent wyraził uznanie odnosząc się do sposobu realizacji tego przedsięwzięcia, życzył również uczniom twórczego i bezpiecznego korzystania z nowej pracowni.