BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Szkolny Budżet Partycypacyjny. Wybory już 10 stycznia!

Admin .

logo sbp

28 grudnia 2016r. Komisja do spraw Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego spośród 11 zgłoszonych przez uczniów projektów zaakceptowała 8, które spełniały wymagania formalne i merytoryczne. Jeden z nich w głosowaniu powszechnym 10 stycznia 2017 zostanie wybrany przez uczniów i zrealizowany do końca roku bieżącego roku szkolnego. Dzień przed głosowaniem odbędzie się prezentacja poniższych projektów:

Projekt nr 1
Coffee Point
Projekt dotyczy stworzenia w sali dziennikarskiej miejsca na wzór kawiarenki. Dzięki zakupowi dwóch ekspresów do kawy, krzesełek, sofy, puf i stolików uczniowie będą mogli się zrelaksować w miłym towarzystwie przy dobrej kawie.

Projekt nr 2
Interaktywna wystawa „Pokaż, zaangażuj”
Projekt zakłada zorganizowanie matematycznej wystawy interaktywnej dla gimnazjalistów i licealistów, która obali stereotyp, że „królowa nauk” to tylko rozwiązywanie trudnych i nudnych zadań.

Projekt nr 3
Laboratorium chemiczne
Projekt zakłada zakup najpotrzebniejszego wyposażenia służącego utworzeniu laboratorium chemicznego (wyciąg chemiczny, zestaw odczynników, bateria, zlew). Pozwoli to uatrakcyjnić zajęcia z chemii poprzez przeprowadzanie różnorakich doświadczeń.

Projekt nr 4
Modern Art.

Projekt zakłada modernizację świetlicy m.in. poprzez zbudowanie rampy scenicznej ze specjalistycznym sprzętem oświetleniowym i nagłaśniającym, zmianę koloru ścian, zakupu czerwonego chodnika. Ma to być przestrzeń służąca wydarzeniom artystycznym i naukowym w naszej szkole.

Projekt nr 5
Nasz kącik kuchenny
Projekt dotyczy stworzenia w szkole aneksu kuchennego z mikrofalówkami, czajnikami oraz lodówką. Miejsce to ma służyć uczniom, którzy chcą podgrzać posiłek, napić się ciepłej herbaty, bądź przechować swoje jedzenie w lodówce.

Projekt nr 6
Piknik w szkole

Projekt zakłada zakup hamaków, kocy, mat, stołów i huśtawek, które stworzą miejsce relaksu i integracji młodzieży szkolnej na świeżym powietrzu.

Projekt nr 7
Siłownia dla Młodych – GYM Plus

Projekt dotyczy zmodernizowania szkolnej siłowni oraz sali fitness. Dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu specjalistycznego wzbogacony zostanie program zajęć wychowania fizycznego, co z kolei zachęci młodzieży do większej aktywności fizycznej.

Projekt nr 8
Zamoy Street Workout

Projekt zakłada zakup sprzętu do ćwiczeń Fitness Park i stworzenie na terenie szkoły (na zewnątrz) siłowni, która urozmaici zajęcia wychowania fizycznego i pozwoli
w sposób atrakcyjny i aktywny spędzać przerwy międzylekcyjne.