BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Szkolny Budżet Partycypacyjny. Wybory już 10 stycznia!

logo sbp

28 grudnia 2016r. Komisja do spraw Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego spośród 11 zgłoszonych przez uczniów projektów zaakceptowała 8, które spełniały wymagania formalne i merytoryczne. Jeden z nich w głosowaniu powszechnym 10 stycznia 2017 zostanie wybrany przez uczniów i zrealizowany do końca roku bieżącego roku szkolnego. Dzień przed głosowaniem odbędzie się prezentacja poniższych projektów:

Projekt nr 1
Coffee Point
Projekt dotyczy stworzenia w sali dziennikarskiej miejsca na wzór kawiarenki. Dzięki zakupowi dwóch ekspresów do kawy, krzesełek, sofy, puf i stolików uczniowie będą mogli się zrelaksować w miłym towarzystwie przy dobrej kawie.

Projekt nr 2
Interaktywna wystawa „Pokaż, zaangażuj”
Projekt zakłada zorganizowanie matematycznej wystawy interaktywnej dla gimnazjalistów i licealistów, która obali stereotyp, że „królowa nauk” to tylko rozwiązywanie trudnych i nudnych zadań.

Projekt nr 3
Laboratorium chemiczne
Projekt zakłada zakup najpotrzebniejszego wyposażenia służącego utworzeniu laboratorium chemicznego (wyciąg chemiczny, zestaw odczynników, bateria, zlew). Pozwoli to uatrakcyjnić zajęcia z chemii poprzez przeprowadzanie różnorakich doświadczeń.

Projekt nr 4
Modern Art.

Projekt zakłada modernizację świetlicy m.in. poprzez zbudowanie rampy scenicznej ze specjalistycznym sprzętem oświetleniowym i nagłaśniającym, zmianę koloru ścian, zakupu czerwonego chodnika. Ma to być przestrzeń służąca wydarzeniom artystycznym i naukowym w naszej szkole.

Projekt nr 5
Nasz kącik kuchenny
Projekt dotyczy stworzenia w szkole aneksu kuchennego z mikrofalówkami, czajnikami oraz lodówką. Miejsce to ma służyć uczniom, którzy chcą podgrzać posiłek, napić się ciepłej herbaty, bądź przechować swoje jedzenie w lodówce.

Projekt nr 6
Piknik w szkole

Projekt zakłada zakup hamaków, kocy, mat, stołów i huśtawek, które stworzą miejsce relaksu i integracji młodzieży szkolnej na świeżym powietrzu.

Projekt nr 7
Siłownia dla Młodych – GYM Plus

Projekt dotyczy zmodernizowania szkolnej siłowni oraz sali fitness. Dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu specjalistycznego wzbogacony zostanie program zajęć wychowania fizycznego, co z kolei zachęci młodzieży do większej aktywności fizycznej.

Projekt nr 8
Zamoy Street Workout

Projekt zakłada zakup sprzętu do ćwiczeń Fitness Park i stworzenie na terenie szkoły (na zewnątrz) siłowni, która urozmaici zajęcia wychowania fizycznego i pozwoli
w sposób atrakcyjny i aktywny spędzać przerwy międzylekcyjne.