BANERWYNIKIMATURY
Drukuj

Prawybory w V LO

.

gdziekolwiek

W piątek 18 czerwca 2010 w naszej szkole odbędą się prawybory prezydenckie w ramach akcji "Młodzi głosują". Mogą w niej wziąć udział wszyscy uczniowie, bez wzgędu na to, czy skończyli 18 lat. Prosimy o przyniesienie ze sobą legitymacji lub dowodu osobistego. Głosować będzie można od godziny 9 do 13.

Drukuj

Dzień sportu

.

Dnia 01.06.2010 r. na 5 i 6 godzinie lekcyjnej odbędą się zajęcia sportowe z okazji DNIA DZIECKA, obowiązuje strój sportowy. Impreza może być odwołana w przypadku złych warunków pogodowych (w takim przypadku lekcje odbywać się bedą zgodnie z planem).
Drukuj

Matura z informatyki

.

Sprawdzanie sprzętu przed egzaminem maturalnym z informatyki odbędzie się w poniedziałek 17 maja o godz. 9:00.
Drukuj

Język angielski

2016/2017

  • Dominika Tokarz (IIb) - 1. miejsce w powiecie, 5. miejsce w regionie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Krzysztof Zandecki (IIb) - 2. miejsce w powiecie, 12. miejsce w regionie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Konrad Jakubowski (Ib) – 4. miejsce w województwie, 7. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Ace (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Gratulujemy sukcesu uczennicy klasy 1A, Alicji Andrejczuk. Zajęła ona trzecie miejsce w XV Festiwalu Piosenki Europejskiej. Koncert Finałowy odbył się 13 marca 2017r., w którym Alicja wykonała utwór ‘Listen’. Życzymy dalszych sukcesów. (opiekun: Michał Witkowski)

dyplom alicja

2015/2016

  • Wiktoria Olesen (IIIb) - 1. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Językowym "I Ty możesz zostać Poliglotą" (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Wiktoria Olesen (IIIb) – 1. miejsce w województwie, 6. miejsce w kraju w konkursie English High Flier 2015 (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)


2014/2015

  • Wiktoria Olesen (IIb) – 1. miejsce w XIV Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego (opiekun: mgr Janusz Siwiorek, mgr Michał Witkowski)
  • Wojciech Kobiałka (IIb) – 1. miejsce indywidualnie w VII Miejskim Turnieju Języka Angielskiego (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Wojciech Kobiałka, Wiktoria Olesen (IIb) – 1. miejsce drużynowo w VII Miejskim Turnieju Języka Angielskiego (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Wiktoria Olesen (IIb) - 1. miejsce w konkursie "I Ty możesz zostać Poliglotą" (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)
  • Wiktoria Olesen (IIb) – 9. miejsce w konkursie English High Flier 2014 (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)


2013/2014

  • Karolina Ferdyn (Ib) – III miejsce w III Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "SING UP! Festival 2014" (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)

2012/2013

  • Nicoletta Basak (Id) - nagroda II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox 2013 (opiekun mgr M. Stacewicz)
  • Magda Bartnik (IIb) - I miejsce w powiecie i XXI miejsce w regionie z języka angielskiego „FOX 2013” (opiekun mgr M. Stacewicz)
  • Małgorzata Raj (IIIb) - I miejsce w konkursie „I Ty możesz zostać Poliglotą 2013” (opiekun mgr J. Siwiorek)


2011/2012

  • Przemysław Drożniak, Klaudia Czuchraniak, Kuba Terlecki, Klaudia Kocel (IIa) - II miejsce w IV Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych (opiekun: mgr J. Karcz)
  • III miejsce w IV Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych – kl. Ib (opiekun: mgr M.Przeździk)
  • Młodzież zakwalifikowała się do II etapu w Konkursie Wiedzy o Języku Angielskim i Krajach Anglojęzycznych – klasa Ib i IIIf (opiekun: mgr A. Cupiał)
  • Alicja Kopeć (IIb) – II miejsce w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Języków Obcych organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - dyktando z języka angielskiego (opiekun: mgr J.Siwiorek)
  • Patrycja Szlenk (kl. IIB) – 2. miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie „Niezwyczajni Sportowcy, Zwyczajni Ludzie”. (opiekun: mgr Janusz Siwiorek)


2010/2011

  • Kacper Muszyński (IIf) – IV miejsce w województwie, VII miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie English Ace 2011 (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Marta Bednarczyk (IIf) – wyróżnienie za wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie English Ace 2011 (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Marta Lesiak (IIa)- wyróżnienie za dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie English Ace 2011 (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Natalia Adamska (IIf)- wyróżnienie za dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie English Ace 2011 (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Paulina Wojnarowska (IIIa)- nagroda i kwalifikacja do etapu wojewódzkiego XIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza w języku Shakespeare'a” (opiekun: mgr M. Stacewicz)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Języków Obcych - I edycja Konkursu „Niezwyczajne zwyczaje” (opiekun: mgr A. Cupiał)
  • Alicja Kopeć (Ib) – III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Języków Obcych (dyktando z języka angielskiego) (opiekun: mgr J. Siwiorek)
  • Alicja Kopeć (Ib) - 5 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik bardzo dobry) (opiekun: mgr J. Siwiorek)
  • Marta Lesiak (IIa) - 11 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik dobry) (opiekun: mgr M. Witkowski)
  • Marta Bednarczyk (IIf)– 14 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik dobry) (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Kacper Muszyński (IIf)- 19 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik dobry) (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Agnieszka Pertkiewicz (IIIa) – 28 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik dobry) (opiekun: mgr M. Stacewicz)
  • Paulina Wojnarowska (IIIa) - 33 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik dobry) (opiekun: mgr M. Stacewicz)
  • Jakub Paw (IIIc) – 36 miejsce w wojewódzkim konkursie English High Flier (wynik dobry) (opiekun: mgr M. Przeździk- Zynek)
  • Marta Lesiak (IIa) - I miejsce w miejskim Konkursie Wiedzy o Języku Angielskim (opiekun: mgr M. Witkowski)
  • Marta Lesiak (IIa) - II etap miejskiego Konkursu o Języku Angielskim organizowanego przez LO im. S. Żeromskiego w dąbrowie Górniczej (opiekun: mgr M. Witkowski)
  • Maja Grabowska (IIe) – III miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym- kategoria: wokalista (opiekun: mgr A. Cupiał)


2009/2010

  • Weronika Skalska (IIId) – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Językach Obcych (opiekun: mgr M. Stacewicz)
  • Agnieszka Szmyła (IIId) – II etap Olimpiady Języka Angielskiego (opiekun: mgr A Cupiał)
  • Agnieszka Szmyła (IIId)- etap miejski Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (opiekun: mgr A Cupiał)
  • Agnieszka Szmyła, Aleksandra Ławicka, Sandra Głąb (IIId), Kacprer Westpfal (IId),
  • Karolina Miczko (IIe) III miejsce w Miejskim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych (opiekun: mgr A. Sierpińska)
  • Agnieszka Szmyła (IIId) – II miejsce w konkursie „Z językami obcymi po Europie” (konkurs wojewódzki) (opiekun: mgr A Cupiał, mgr E. Kijowska- Kita)
  • Nikoletta Malak (IIId)- III miejsce w konkursie „Z językami obcymi po Europie” (konkurs wojewódzki) (opiekun: mgr A Cupiał, mgr M. Twardy )
  • Aleksandra Ławicka (IIId) – wyróżnienie w konkursie „Z językami obcymi po Europie” (konkurs wojewódzki) (opiekun: mgr A Cupiał, mgr K. Wójcik)
  • Justyna Wąsicka (IId), Kamila Pasternak (IId), Marta Lesiak (Ia) – I miejsce w III Turnieju Języka Angielskiego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza (opiekun: mgr A Cupiał)
  • Marta Lesiak (Ia) – I miejsce w konkursie „Różne języki, różne kultury; jeden umysł, jedno serce” – konkurs miejski(opiekun: mgr M. Witkowski)
  • Jakub Paw (IIc)- II miejsce w konkursie „Różne języki, różne kultury; jeden umysł, jedno serce” – konkurs miejski (opiekun: mgr M. Przeździk- Zynek)


2008/2009

  • Kamila Pasternak, Agnieszka Szmyła, Justyna Wąsicka - I miejsce w II Miejskim Turnieju Języka Angielskiego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej - (opiekun: mgr A. Cupiał); nagroda - 10-dniowy wyjazd do Londynu (zdjęcie)
  • Małgorzata Kilian – III miejsce w dyktandzie na Ogólnopolskim Festiwalu języków Obcych (opiekun: mgr A. Leśniak- Gocyła)
  • Małgorzata Kilian – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie English High Flier (opiekun: mgr A. Leśniak- Gocyła)
  • Magdalena Ostrowska - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie English High Flier (opiekun: mgr A. Leśniak- Gocyła)
  • Tomasz Kura - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie English High Flier (opiekun: mgr A. Leśniak- Gocyła)
  • Jakub Paw- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie English High Flier (opiekun: mgr I. Choryń)
  • Mateusz Małota - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie English High Flier (opiekun: mgr A. Leśniak- Gocyła)
  • Agnieszka Szmyła- 2 miejsce w kategorii język angielski w konkursie „Pokaż nam język” (opiekun: mgr A. Cupiał)
  • Justyna Wąsicka – 8 miejsce w kategorii język angielski w konkursie „Pokaż nam język” (opiekun: mgr A. Cupiał)
  • Agnieszka Szmyła – I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych (opiekun: mgr A. Cupiał)
  • Sandra Głąb – I miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza w języku Shakespeare a” – eliminacje miejskie (opiekun: mgr A. Cupiał)


2007/2008

  • Agnieszka Szmyła (Id) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox (opiekun: mgr A.Cupiał)
  • Nikoletta Malak (Id) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox (opiekun: mgr A.Cupiał)
  • Aleksandra Tabor – IV miejsce w konkursie „Językami obcymi po Europie” (opiekun: mgr A.Cupiał)
  • Joanna Czura (IId), Jakub Bujoczek (IId), Agnieszka Szmyła (Id) - I miejsce w I Turnieju Języka Angielskiego (opiekun: mgr A.Cupiał)
  • Magdalena Żaba (IId) - III miejsce w konkursie Poliglota (opiekun: mgr M. Stacewicz) Małgorzata Kilian, Mateusz Pobłocki - 3 lokata w English High Flier (opiekun: A. Leśniak- Gocyła)


2006/2007

  • Ariadna Tarkowska, kl. II C, udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun:mgr M. Stacewicz
  • Michał Misiarek, kl. II C udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr M. Stacewicz
  • Bartłomiej Maraszek, udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr M. Etlinger – Michalik
  • Piotr Budziarz, udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr M. Etlinger – Michalik
  • Paweł Seifferd, udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr K Majchrowicz
  • Joanna Czura, laureatka II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Jakub Bujoczek, laureat II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Aleksandra Tabor, laureatka II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Sylwia Olton, laureatka II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Jakub Kubiczek, laureat II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • P. Mstowska, laureatka III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr I. Choryń
  • Piotr Litewka, laureat III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr I. Choryń
  • M. Bujna, laureat III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr I. Choryń
  • A. Michalska, laureatka III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr I. Choryń
  • Joanna Czura, zajęcie II miejsca w regionie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Jakub Bujoczek, zajęcie V miejsca w regionie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Aleksandra Tabor, uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Sylwia Olton, uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”, opiekun: mgr A. Cupiał
  • Filip Dworak, kl. II A, laureat II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Oxford Plus”, opiekun: mgr Nina Bochenek
  • Filip Dworak, kl. II A – uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Ogólnopolskim Konkursie „Fox”, opiekun: mgr Nina Bochenek
  • Bartłomiej Maraszek – III lokata w konkursie ogólnopolskim „English High Flier 2006” opiekun: mgr M.Etlinger-Michalik
  • Paweł Seiffert – III lokata w konkursie ogólnopolskim „English High Flier 2006” opiekun: mgr K.Majchrowicz
  • Bartosz Kocjan – III lokata w konkursie ogólnopolskim „English High Flier 2006” opiekun: mgr M.Stacewicz


2005/2006

  • Aleksandra Musiał - laureatka I stopnia w konkursie "Test Oxford Plus VI edycja"
  • Karolina Wieczorek - jak wyżej
  • Sandra Celejewska - jak wyżej
  • Aleksandra Tabor - jak wyżej
  • Justyna Kapturkiewicz - jak wyżej
  • Bartłomiej Maraszek - jak wyżej
  • Marcin Jędrecki - jak wyżej
  • Sandra Celejewska, Aleksandra Musiał, Karolina Wieczorek - II lokata w Ogólnopolskim Konkursie "English High Flier 2005"
  • Paweł Seiffert, Maria Szlachta - III lokata w Ogólnopolskim Konkursie "English High Flier 2005"
  • Marta Kondrat - II miejsce w wojewódzkim konkursie z języka angielskiego "Czytam szybko i efektywnie"
  • Filip Dworak - II miejce w Dąbrowkim Konkursie Poezji i Prozy w Językach Obcych


2004/2005

  • M. Kamieniecki - wyróżnienie w konkursie "Poliglota" (opiekun A. Cupiał)
  • klasa IIa - nagroda publiczności w Konkursie Kolęd i Pastorałek
  • A. Widera, M. Kwapień, W. Kępka, M. Kostempski - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej - Rybnik 2004
  • Sandra Celejewska - laureatka I-go stopnia z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie Oxford Plus
  • Aleksandra Musiał - laureatka I-go stopnia w ogólnopolskim konkursie Oxford Plus


2003/2004

  • Anna Zagórna – 13 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”


2001/2002

  • Aleksandra Gubernat – 3 miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Angielskich
  • Aleksandra Gubernat z zespołem – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w języku obcym – mgr Małgorzata Przeździk


2000/2001

  • Marta Gępka – I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Poezja i Proza w języku Shakespeara” – mgr Aneta Cupiał


1998/1999

  • Jakub Karaś - laureat II etapu regionalnego (opiekun mgr Iwona Choryń)


1997/1998

  • Karolina Więckowska - XII miejsce w II etapie regionalnym (opiekun Ewa Kluk)


1995/1996

  • Marzena Lisowska - uczestniczka II etapu regionalnego (opiekun mgr Aneta Cupiał)
  • Marzena Drabek - uczestniczka II etapu regionalnego (opiekun mgr Małgorzata Gępka)


1993/1994

  • Patrycja Strąk - uczestniczka II etapu regionalnego (opiekun mgr Aneta Cupiał)
  • Magdalena Zdrzałka, Ewa Krajewska, Agnieszka Kapusta, Łukasz Bujak, Ewa Balcer, Łukasz
  • Grądkiewicz, Ewa Fidyk - uczestnicy II etapu regionalnego (opiekun mgr Małgorzata Gępka)
Drukuj

Tragedia w Smoleńsku

.

Dzień 12 kwietnia był dniem szczególnym dla całej społeczności V Liceum Ogólnokształcącego im. Kanclerza Jana Zamoyskiego. Uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły, pogrążeni w smutku, uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy zginęli tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Następnie o godzinie 11:00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego odbyła się Msza Święta w intencji ofiar katastrofy, której przewodniczył ks. Paweł Kempiński.

Drukuj

Matura 2013

Drukuj

Grono pedagogiczne

W Zamoyskim zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska. Większość nauczycieli ukończyła studia podyplomowe, kursy przedmiotowo-metodyczne oraz inne formy doskonalenia zawodowego. Zaangażowanie grona pedagogicznego w proces dydaktyczny i wychowanie młodzieży jest wysoko oceniane przez władze oświatowe i państwowe, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.



Dyrektor szkoły
mgr Anna Ornat

język francuski (egzaminator)
język włoski (egzaminator)
informatyka

Zastępca dyrektora szkoły
mgr Renata Gawrylik

chemia (egzaminator)
informatyka

mgr Anna Adamuszek język polski (egzaminator)
mgr Agata Benduska język polski (egzaminator)
wiedza o kulturze
mgr Elżbieta Jawor język polski (egzaminator)
historia
wychowanie do życia w rodzinie
mgr Ewa Król język polski (egzaminator)
język niemiecki
mgr Ewa Pawik język polski (egzaminator)
edukacja dla bezpieczeństwa
etyka
mgr Aneta Cupiał język angielski (egzaminator), egzaminator języka angielskiego w szkołach lub oddziałach dwujęzycznych
biologia
mgr Jolanta Karcz język angielski (egzaminator), egzaminator języka angielskiego w szkołach lub oddziałach dwujęzycznych
chemia dwujęzyczna
mgr Małgorzata Przeździk-Zynek język angielski (egzaminator)
mgr Agnieszka Sierpińska język angielski (egzaminator)
geografia dwujęzyczna
mgr Janusz Siwiorek język angielski (egzaminator), egzaminator języka angielskiego w szkołach lub oddziałach dwujęzycznych
język hiszpański (egzaminator)
psychologia
mgr inż. Michał Witkowski język angielski (egzaminator)
wiedza o społeczeństwie
mgr Emilia Fryżlewicz język francuski
język angielski
mgr Marta Koloch język hiszpański (egzaminator)
mgr Elżbieta Tyburska język hiszpański
język francuski
mgr Małgorzata Olesińska-Jopek matematyka (egzaminator)
fizyka
mgr Ewa Szczepańczyk matematyka (egzaminator)
mgr Violetta Strzelecka fizyka (egzaminator)
matematyka
mgr Małgorzata Adamska biologia (egzaminator)
informatyka
fizyka
mgr Tadeusz Dulias geografia (egzaminator)
wychowanie fizyczne
mgr Magdalena Dydak geografia (egzaminator)
podstawy przedsiębiorczości
mgr Ewelina Bałdyga historia (egzaminator)
wiedza o społeczeństwie (egzaminator)
podstawy przedsiębiorczości
wiedza o kulturze
dr Roman Kawecki historia (egzaminator)
wiedza o społeczeństwie
mgr Krzysztof Kowalski

historia (egzaminator)
wiedza o społeczeństwie
etyka
filozofia

mgr Paweł Szczechla

 informatyka
mgr Włodzimierz Dulias wychowanie fizyczne
wiedza o społeczeństwie
etyka
mgr Grażyna Gabryel wychowanie fizyczne
edukacja dla bezpieczeństwa
mgr Robert Strumiński wychowanie fizyczne
edukacja dla bezpieczeństwa
mgr Paweł Tomczyk

wychowanie fizyczne
edukacja dla bezpieczeństwa

mgr Cezary Małolepszy rehabilitacja
mgr Sławomir Kozieł religia
mgr Anna Chłosta pedagog szkolny
mgr Lidia Żmijewska psycholog szkolny
mgr Jadwiga Chudzik bibliotekarz
mgr Aniela Ślipek bibliotekarz