BANERWYNIKIMATURY
Drukuj

Dni Otwarte Zamoyskiego 2018

Admin .

GIMNAZJALISTO!!!

zapraszamy na

DNI OTWARTE

22-23 marca 2018 r.

od 9:00 do 15:00

Czeka na Ciebie wiele atrakcji!!!

Rodziców zapraszamy w czwartek (22 marca 2018 r.)
w godzinach od 15:00 do 18:00.

dni otwarte 18

Drukuj

Jesteśmy wśród najlepszych

Admin .

Z ogromną dumą i satysfakcją informujemy, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych liceów w Polsce. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018". W województwie śląskim zajmujemy 45 miejsce. Wpływ na wyniki rankingu mają sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie GRATULUJEMY!!! (www.liceum.perspektywy.pl)

brazowe liceum 2018

Drukuj

Zebranie z rodzicami

Admin .

22.03.2018r. (czwartek)

16.30 - Spotkanie Dyrektora Szkoły z Radą Rodziców.

17.00  - Spotkanie Lidera Matury z rodzicami uczniów klas III "Procedura - matura 2018".

17.00 - Spotkanie edukacyjne dla rodziców uczniów klas I, II "Profilaktyka niebezpiecznych zachowań młodzieży w Internecie" prowadzi pedagog szkolny Anna Chłosta.

17.30 - Spotkania rodziców z wychowawcami klas.

17.30 - 19.00 - Konsultacje z nauczycielami przedmiotów.

ZAPRASZAMY!

Drukuj

Teatr cieni, czarny teatr, chór, akordeon i choreografia – po prostu wielki sukces spektaklu "Dzieje córki Tewjego"

Ewa Pawik .

pkz logo          prima sort logo

Kolejny spektakl przygotowany przez SKT Prima Sort i zagrany w dniu 14 marca 2018 roku w ramach Święta Szkoły zgromadził na widowni największej z sal Pałacu Kultury Zagłębia komplet widzów i został nagrodzony owacjami na stojąco. Tym razem zmierzyliśmy się z inscenizacją spektaklu opartego na motywach musicalu „Skrzypek na dachu” oraz powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema.

Drukuj

Święto Szkoły - galeria zdjęć

Foto - Dariusz Nowak .

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego Święta Szkoły połączonego z premierą spektaklu pt. Dzieje córki Tewjego szkolnej grupy teatralnej Prima Sort.

dzieje corki tewjego 18 galeria

Drukuj

ELAB w Zamoyskim

Michał Witkowski .

W piątek 9 marca odwiedziła nas fundacja ELAB. Pomaga ona uczniom szkół ponadgimnazjalnych w składaniu aplikacji na studia za granicą. Można było dowiedzieć się o możliwościach jakie dają studia zagraniczne, o wymaganiach jakie uczelnie stawiają przed polskimi maturzystami i o kwestiach związanych z finansami. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych uczniów, wielu z nich rozważa studia za granicą.

Zobacz podziękowanie

Drukuj

Kolejny sukces fotograficzny Julki

Anna Adamuszek .

Julia Maślanka, uczennica klasy 3e, przyzwyczaiła nas do tego, że potrafi robić zdjęcia piękne i nastrojowe. Tym razem wzięła udział w IX edycji Konkursu Fotograficznego "3xM… Miłość, Młodość, Marzenia", na który wpłynęło 240 prac uczniów z całej Polski. Jury konkursu brało pod uwagę zarówno zgodność zdjęć z tematem konkursu (miłość, młodość, marzenia), jak również poziom artystyczny i umiejętności techniczne uczestników. Wybór nie był prosty, ale ostatecznie wybrano zwycięzców, wśród których znalazła się Julia. Tym razem Julka zachwyciła jury na tyle, iż otrzymała Nagrodę Specjalną Telewizji Lokalnej w Opocznie. Opiekunem uczennicy jest mgr Anna Adamuszek. Gratulujemy Julce ogólnopolskiego sukcesu i życzymy kolejnych laurów!

Drukuj

Już wkrótce Święto Szkoły i spektakl w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego Prima Sort

Admin .

Spektakl teatralny "Dzieje córki Tewjego" powstał na motywach musicalu „Skrzypek na dachu” oraz powieści "Dzieje Tewji Mleczarza" Szolema Alejchema. Współorganizatorem spektaklu jest Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.  

Perypetie bohaterów opowiadane są nie tylko z dużą dawką humoru, ale także w kreatywny sposób. Twórcy widowiska scenicznego przyciągają uwagę widza dodatkowymi środkami ekspresji: magią teatru cieni oraz tajemnicą czarnego teatru, grą świateł i projekcją materiałów wizualnych. Inscenizacji towarzyszy choreografia oraz tło instrumentalno-wokalne w wykonaniu uczniów (akordeon i szkolny chór).