BANERWYNIKIMATURY
Drukuj

Kolejne nagrody w konkursie polonistycznym

Ewa Pawik .

W II Wojewódzkim Konkursie Literackim „Szlakiem wartości wielkich polskich osobowości: Conrada, Piłsudskiego, Chmielowskiego, Koźmińskiego, Kościuszki” aż dwie uczennice z naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów: Alicja Witkoś (2b) zdobywając II miejsce i Alicja Andrejczuk (1a) zajmując III miejsce. Konkurs ten polegał na napisaniu małej formy literackiej inspirowanej myślami wybranej postaci spośród wyżej wymienionych autorytetów moralnych współczesnego świata i był on umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty w Katowicach.
W konkursie wzięło udział 29 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z województwa śląskiego. Opiekunem Alicji Witkoś była pani Agata Benduska, z kolei opiekę nad Alicją Andrejczuk sprawowała pani Ewa Pawik.