BANERWYNIKIMATURY
Drukuj

Sukces Zamoyskiego w wojewódzkich zmaganiach humanistycznych!

Admin .

Dnia 5 kwietnia odbyła się pierwsza Uniwersjada Polonistyczna, czyli turniej wiedzy o literaturze i języku polskim pod patronatem Dziekana Wydziału Filologicznego UŚ. W konkursie oprócz drużyny z VLO w składzie Klaudia Jakubowicz, Agata Kaziuk i Karolina Kurek, brało udział jeszcze 11 drużyn z terenu całego województwa śląskiego. Zadania wymagały od uczestników wiedzy historyczno- oraz teoretycznoliterackiej. Konkurencje polegały na odszyfrowaniu anagramów, ustaleniu tytułów i autorów dzieł sztuki z różnych epok, zidentyfikowaniu na podstawie plakatów teatralnych tytułu sztuki, a także rozpoznaniu ugrupowań poetyckich na podstawie ich programu. Pojawiły się też konkurencje "Ten cytat brzmi znajomo", "Kocham Cię Polska (ortografio)" czy "Złoty środek stylistyczny". Pomimo dużej konkurencji, uczennice z naszej szkoły poradziły sobie wyśmienicie. Zawzięcie i z ogromnym zainteresowaniem podchodziły do kolejnych wyzwań. Popisały się rewelacyjną wiedzą i w wielu konkurencjach zdobyły maksymalną ilość punktów. Ostatecznie uplasowały się na bardzo wysokiej trzeciej pozycji, ustępując miejsca liceum z Chorzowa i Częstochowy. Gratulujemy uczennicom i im opiekunom-mgr Agacie Benduskiej i mgr Annie Adamuszek.