BANERWYNIKIMATURY
Drukuj

Dzień Języków i Kultury Indii i Bangladeszu

Karina Mucha .

Dnia 20 kwietnia 2017 roku uczniowie pierwszych klas dwujęzycznych (Ib i Ic) uczestniczyli w Dniu Języków i Kultury Indii i Bangladeszu zorganizowanym przez Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania przez Dyrektora Instytutu i krótkiej przemowy Konsula Bangladeszu. Uczniowie poznali zalety studiowania na kierunku Filologia Angielska z Językami Indii oraz ich dokładny przebieg. Następnie studenci uniwersytetu zaprezentowali pokaz mody indyjskiej, przedstawiając najpopularniejsze upięcia Sari i nie tylko. Uczestnicy mogli spróbować potraw kuchni orientalnej, a w międzyczasie również poznać kulturę indyjską podczas wyświetlanych prezentacji. Innymi punktami imprezy były między innymi tatuaże z henny, a także pokaz tańca. W konkursie wiedzy o Indiach, który miał miejsce w trakcie trwania wszystkich atrakcji, dwa miejsca na podium należały do uczennic naszej szkoły - klasy I b - Kornelii Borkowskiej (1. miejsce) i Natalii Chmiest (2. miejsce). Opiekunami wyjścia byli: p. Janusz Siwiorek, p. Agnieszka Sierpińska oraz p. Sławomir Kozieł.