BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Wycieczka do palmiarni

Maria Kajdas .

12 grudnia uczniowie klas drugich z rozszerzenia biologii i geografii wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Gliwickiej Palmiarni pod opieką Pani Izabeli Kisiel, Pani Anety Cupiał i Pani Magdaleny Dydak. Mieliśmy okazję zobaczyć tam ponad 6000 egzotycznych roślin oraz wspaniałe okazy zwierząt (między innymi węże, ptaki oraz piranie ) i ich niepowtarzalne zachowania. Młodzież mogła przenieść się w różne zakątki świata odczuwając fizycznie tamtejszy klimat dzięki specjalnym warunkom panującym w poszczególnych pawilonach. Wycieczka mogła również przenieść się w czasie dzięki fascynującym opowieściom naszej Pani przewodniczki i obserwacji na przykład 120-letnich Feniksów Kanaryjskich. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych właściwościach dobrze znanych nam roślin. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, a zdobytą podczas niej wiedzę na pewno wiele razy wykorzystamy.