BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Fantastyczny sukces Eweliny Baczyńskiej

Admin .

16. 12 w Chorzowie rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Literacki „Opowieści naszych pradziadków” organizowany przez Górnośląski Park Etnograficzny.

e

Jury spośród 134 prac, które napłynęły, uhonorowało uczennicę naszej szkoły- Ewelinę Baczyńską (klasa II c)- przyznając jej I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania, którego akcja dzieje się 150 lat temu w śląskiej wsi. W swej historii należało wykorzystać rekwizyty, jakie można odnaleźć w muzeum, albo zwierzęta, ludzi z minionej epoki. Opiekunem uczennicy jest A. Adamuszek.

e1

Ewelinie gratulujemy sukcesu i czekamy na książkę podsumowującą pięć edycji konkursu, w której znajdziemy nagrodzone opowiadanie.