BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Podsumowanie IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Sztuka cenniejsza niż złoto”

Admin .

Kanclerz Jan Zamoyski jako mecenas dbał o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. A nasze liceum idzie jego śladami. Wyposaża młode pokolenie w wiedzę i umiejętności, a także rozwija różnorakie talenty artystyczne.

Już 9 raz w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy prezentowali się w kategoriach: śpiew, recytacja, gra na instrumencie, plastyka. Występy dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Jury w składzie: metodyk języka polskiego – Weronika Skrzekowska, plastyk z Pałacu Kultury Zagłębia, - Edyta Sobieraj, plastyk z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej   – Kinga Bielec, nauczyciel z Zespołu Szkól Muzycznych – Kamil Taborek, tancerz klasy S, absolwentka V LO – Zuzanna Izdebska przyznało miejsca i wyróżnienia. Dziękujemy artystom za chwile wzruszeń, opiekunom za doskonałe przygotowanie młodzieży, jury za sprawiedliwą ocenę, a organizatorom za przygotowanie tego artystycznego przedsięwzięcia. Już zapraszamy za rok na jubileuszową edycję.   A. Benduska, A. Cupiał, A. Chłosta, E. Jawor.

A oto wyniki:

1 miejsce - uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej, kategoria śpiew

2 miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej, praca plastyczna

3 miejsce – uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 w Sosnowcu, gra na instrumencie

wyróżnienie – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Górniczej, śpiew

wyróżnienie – uczennica Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej, recytacja