BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

II etap Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla

Admin .

8 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Częstochowie odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla, organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Do okręgowych eliminacji zakwalifikowało się 38 osób z naszego okręgu, w tym z Częstochowy, Bielska- Białej, Myszkowa, Łodzi. Wśród nich znaleźli się jedyni reprezentanci Dąbrowy Górniczej, uczniowie naszej szkoły- Marta Boroń z klasy IIc (opiekun A. Adamuszek) oraz Marcel Rusiński z klasy IIa (opiekun A. Benduska). Celem olimpiady jest pogłębianie i wzbogacanie wiedzy z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, a także o Laureatach Nagrody Nobla.

Pytania w części pisemnej dotyczyły głównie historii Polski i świata XX wieku, ale także osób oraz organizacji, działających na rzecz światowego pokoju. Część ustna obejmowała prezentację sylweteki i osiągnieć wybranych laureatów. Nasi reprezentanci nie dostali się do finałowej piątki, ale i tak jesteśmy z nich dumni i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

Nadia Murad (artykuł)

Jasir Arafat (prezentacja)