BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Daniel Szkoda finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Admin .

W VII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Zaczyna się od słowa” im. Ziemowita Skibińskiego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi oraz Dom Literatury w Łodzi (współorganizatorzy: Poddębicki Dom Kultury i Sportu oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Poddębicach) uczeń klasy III a – Daniel Szkoda zdobył wyróżnienie. W konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także poeci niezrzeszeni w związkach twórczych. Nagrody były cenne: Daniel otrzymał mnóstwo publikacji książkowych oraz gratyfikację finansową. Ponadto dla naszego ucznia ciekawą przygodą intelektualną stały się okoliczności ogłoszenia wyników konkursu.
- Sama wizyta w PDKiS była super! Możliwość spotkania się z odświeżonym formatem poezji, ciekawy wywiad z pisarzem, no i ogółem wszystko było takie hm... ludzkie? Prowadzący spotkanie trafnie zwrócił uwagę na to, że współczesny format poezji jest schowany, w zamkniętych enklawach, tzn. jest wielu dobrych współczesnych pisarzy, o których rzadko się słyszy – stwierdził Daniel.
Opiekunem ucznia w konkursie była Ewa Pawik.